Funeral of hearts
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funeral of hearts

Cum naiba se sparg razele în tavan, Marcele?
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Hippient
Moderator
Moderator
Hippient


Mesaje : 10
Data de înscriere : 18/10/2017
Varsta : 24
Localizare : District 12

Personaje
Nume întreg: Ovidiu Grozavu
Vârstă: 21
Rasă: Om

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Oct 18, 2017 6:33 pm

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 22yiAd0   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ YhJjNMl   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 4bDdAFq
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mă, pubertatea chiar se poate dovedi a fi o scamă în gât uneori.
Eşti singur, nesigur şi poate doar frustrat.
Mulţi încearcă să-şi dezvolte personalitate într-un ONG, fără să-şi dea seama însă ce responsabilităţi ar putea avea odată cu asta.
Sau de ce amintiri nebune ar putea avea parte în viitorul apropiat.

REGULI ESENŢIALE:
 ☾    ☽  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ AA6M6ol
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 ☾    ☽  
DE CE ❞YOU DESERVE THIS❝ ?:
 ☾    ☽  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ VaoaXnT   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ R7w1cY9   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ FnQubln
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 ☾    ☽  
PROGRAMUL TEAMBUILDING-ULUI:
 ☾    ☽  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ AvXH1Lx
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 ☾    ☽  
AŞEZAREA IN CABANE :
 ☾    ☽  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ VgqdSKo  ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Ken0sg-l-610x610-shirt-white-white+shirt-eyes-eye-black+shirt-tumblr-pale-style-t+shirt-unicorn-mug-beige+sweater-knitted+sweater-white+t+shirt-graphic+tee-coffee-printed+t+shirt-ring   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Giphy
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 ☾    ☽  
IERARHIA" ⁺ ˢᶤᵍˡᵃ ᵃˢᵒᶜᶤᵃᵗᶤᵉᶤ:
Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Oct 18, 2017 6:35 pm


VAAAAI CE TE IUBESC! *O*
Dap, logic ca am sa editez :]]]
Sus In jos
Hippient
Moderator
Moderator
Hippient


Mesaje : 10
Data de înscriere : 18/10/2017
Varsta : 24
Localizare : District 12

Personaje
Nume întreg: Ovidiu Grozavu
Vârstă: 21
Rasă: Om

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Oct 18, 2017 6:45 pm

Uiii x3
N-ai de ce să mă iubeşti, man ow<

Am încercat şi eu să editez, dar da xD
eşti mai rapidă :]]]
Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 6:18 pm


✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ C2dKoLN
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Vj5hJ7R ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ UpqSYcR ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Yp0kEtS ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 798AjPl ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ KOJ8Akc
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ KXIfg8F
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ X8ddPh8 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ TltPnn1 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ UMXwIRY ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ ZYZNEsq ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Uy1akoL
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ OsP5zpy

Mda, pai nu stiu cum se face ca pana si atunci cand zilele sunt mai lungi, tot trec atat de repede. Asa cum a fost si cu ziua asta frumoasa, in care facusem atatea lucruri si aflasem atatea si inca mai aveam de facut atatea... Iar asteaptarea n-a prea durat, caci extazul s-a instalat destul de repede pe aici si vedeam si eu cum toti se indreptaul deja catre cabana principala. Si mai eram si eu, care eram deja aici si ma holbam la Silva mea, care facea ceva cocktail-uri.
- Dami, inceteaza sa te mai agiti, se rasti, sagetandu-ma cu privirea, in timp ce eu saream cu sticla in mana.
- Dar, dar... Haideee, vreau sa te ajut si eu, i-am spus, intinzandu-i vodka.
- Esti incredibil, mi-a raspuns ea, urmand si un micut zambet slab, in coltul gurii. In schimb, eu eram hipnotizat, de aboslut tot ce se intampla aici. Era asa frumos. Si fascinant. Si... Oh, erau gata, erau gata.
- IUUUUBIIII! m-am trezit strigand odata ce am si vazut paharele pline asezate pe masa. Si erau frumoooase. Frumoase raaaau. Si aveau si gheata inauntru, care plutea la suprafata. Si da, erau cinci pentru ca, intr-un final, am convins-o sa faca si pentru Eric si Vlad.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 7:12 pm

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ SViLTEt
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1qO73Cl ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ TK8QVAt ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Q5VFnDI ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ WhABS69 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ H6Y5Xxe
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Nl0eDKH
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ QMqWioR ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ ZkIc8fB ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ YBxnD6u ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1p3RaPd ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ RF62VlW
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ AJlsFRr

Îmi cam petrecusem restul zilei stând cu Dami, și sper că Ovi o să cam înțeleagă cât de impostant e să ai grijă de noul tău gagiu, pentru că am reușit cumva să îmi ocolesc cam toate îndatoririle de responsabil. Dar nici că era nevoie, mai ales că până la urmă toată atmosfera păruse să se destindă, deci acum eram mult mai plini de viață. Și la urma urmei, mai toți era clar că așteptam numai petrecerea, motiv pentru care eu și micuțul meu grupuleț eram deja în cabana principală, atenți la ce făcea Silvia.
O știam eu bine pe ea tare pricepută la așa ceva, dar mie mai mult Dami îmi cam furase mai toată atenția, fiindu-mi imposibil să nu mă holbez la el continuu, doar așa, ca să poată vără-meu să facă mișto de mine de pe scaunul de lângă.
Și ce dacă aproape m-am răsturnat pe jos doar că eram atent la el? Hă, ce bou.
-  Da, iubi? am cam ignorat amuzamentul lui Eric - care era totuși destul de fascinat de ce făcea Silvia acolo - în timp ce eu îmi trăgeam blondul în brațe, tare afectuos.
- Nu știam că te pricepi la d-astea, mi-am auzit vărul vorbind, surprins deci de abilitățile Silviei.
Deși nu era greu de ghicit.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Ian 03, 2018 8:16 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 7:47 pm


✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ C2dKoLN
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Vj5hJ7R ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ UpqSYcR ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Yp0kEtS ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 798AjPl ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ KOJ8Akc
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ KXIfg8F
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ X8ddPh8 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ TltPnn1 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ UMXwIRY ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ ZYZNEsq ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Uy1akoL
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ OsP5zpy

- Uite, uite, uite. Sunt gata, l-am anuntat, entuziasmat, in timp ce nu-mi mai luam ochii de pe pahare. Si n-aveam stare deloc, caci eram cat se poarte de fascinat, iar acum eram... Hm, cum am ajuns eu in brate?
- Uite ca acum stii, veni raspunsul surorii mele, care isi lua deja paharul in mana. Si nu puteam sa nu observ ranjetul ala pus acolo cu atata viclenie. Hmmmm, si apoi tot ea nega totul.  Dar... Erau asa draguuuti... Asa draguti, asa draguti.
L-am vazut pe Vlad urmand exemplul Silviei, ignorand total momentul lor. Parea oarecum atent in alta parte si cateodata ilmai prindeam privind asupra usii, de parca ar fi asteptat pe cineva.
- Ba, furi startu'. Hai sa le ciocnim mai intai, il repezi imediat Silvia, fix in momentul in care eu fusesem furat de Robert si  ma concentram pe zambetul lui.
- Nu fii rea, spuse chicotind, iar in secunda urmatoare asculta, in mod evident, de sora mea.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 8:08 pm

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ SViLTEt
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1qO73Cl ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ TK8QVAt ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Q5VFnDI ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ WhABS69 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ H6Y5Xxe
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Nl0eDKH
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ QMqWioR ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ ZkIc8fB ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ YBxnD6u ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1p3RaPd ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ RF62VlW
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ AJlsFRr

Eu eram concentrat complet pe Dami, pe care nu-l mai lăsasem să plece din brațele mele. Îl aprobasem, desigur, zâmbind, deși parcă privirea mea nu căuta alcoolul ci mai de grabă ce făcea el. Nu că nu aș fi fost încântat și de cocktailuri, clar.
- Bădăran, se amuza Eric pe seama lui Vlad, și nici că putea să nu observi ce schimburi de priviri erau între el și Silvia, tare drăguțe și personale. Că le și stătea drăguț împreună, nu alta.
Da' nu vreau bătaie acum, deci mă abțin.
- Păi hai ciocnim odată, m-am trezit agitat abia acum, mai axat pe băutură ca mai îninte, deși încă zâmbitor. Da' pentru ce? - că trebuia și asta știut, zic eu.
Și aș avea câteva propuneri.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Ian 03, 2018 8:17 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 8:33 pm


- SILVIA -

- Badaran esti tu, ba, se grabi brunetul sa-i raspunda prietenului sau. Si nu m-am putut abtine sa nu pufnesc, fiind cat se poate de amuzata de astia doi. Ca uneori parca erau mai clovni decat Robert si frate-meu. Ia hai, ciocnim pentru mine, daca tot is cel mai frumos, veni repede dobitocul cu propunerea. Si uite cum n-am gustat eu gluma si am ajuns rapid sa ma enervez, dandu-i una peste ceafa, ca sa-l trezesc din visare.
Tocmai in momentul ala l-am auzit pe Dami chicotind si n-am stat sa dau importanta si motivului, ca el oricum se mai trezea sa rada de capul lui, mai ales acum, cand era si cu Robert.
- Pentru Robert si Dami, am ranjit, ridicand paharul in aer.
Stiam eu ca Rob abia astepta sa faca pe vedeta, iar acum ii mai dadeam si unda verde. Insa daca el si fratele meu erau fericiti, eu chiar eram dispusa sa beau pentru asta.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 8:51 pm

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ SViLTEt
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1qO73Cl ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ TK8QVAt ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Q5VFnDI ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ WhABS69 ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ H6Y5Xxe
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Nl0eDKH
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ QMqWioR ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ ZkIc8fB ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ YBxnD6u ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1p3RaPd ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ RF62VlW
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ AJlsFRr

Nu m-a pufnit râsul, nu. Clar nu - ba da. Deși nu s-a prea observat, că nu mi-a trebuit mult să îl văd pe Eric mulțumit că amicul lui și-a luat-o, și parcă am redevenit serios, așteptând însî adevăratul verdict, care mai mult ca sigur venea din partea Silviei. Și aveam eu ceva presimțire, care se și adeveri imediat, ridicând tare mulțumit paharul când am auzit ce hotărâse blonda. Și mai și știa că-mi plăcea mie să fiu în centrul atenției, iar eu i-am zâmbit tare sincer mai apoi, ca imediat după să-mi lipesc buzele de obrazul lui Dami, tare afectuos.
- Păi uite, așa mai merge, am comentat încântat, în timp ce mai toți ridicam paharele, urmând exemplul Silviei.
- Păi pentru Robert și Dami, atunci, aprobă chiar încântat și Eric, fără să-și ia ochii de la Silvia.
Și chiar eram fericit, și nu numai eu. Dar era o atmosferă tare faină, și-mi plăcea maxim.
Imediat după am fost însă ușor distras de ușa ce se deschidea, căci eram curios cine mai ajunsese, și am cam dat imediat ochii de Jinx, Irene și timiduțul lor de companie, tare drăguț de fel. Totuși, n-a cam durat toată intrarea asta, și, cum a făcut contact cu Silvia, Irene s-a și schimbat la față. Iar apoi tot ce a trebuit a să-l vadă pe Vlad, căci imediat și-a luat tălpășița, făcând cale întoarsă către ușă.
Drama, uuu. Stai calm Robertică, stai calm - ești om normal, te juri.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Ian 03, 2018 8:18 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 9:07 pm


- VLAD -

N-am apucat sa fac alceva decat sa ciocnesc un pahar in cinstea celor doi si sa iau cateva guri din el, ca tot asteptam eu momentul asta de ceva timp. Dar stiam noi ca nu prea puteam misca prea mult cu Silvia pe aici. Si ca tot veni vorba de ea, n-am putut sa nu observ intrarea celor doi si mai apoi iesirea furtunoasa a celei pe care eu o asteptam. Am ridicat mana in semn de salur in directia lor, dar nu mi-a raspuns decat bruneta, a carei zambet s-a sters, in urma prietenei sale. Asadar,m-am vazut nevoit sa las paharul pe masa si sa o iau imediat la pas dupa Irene. Si,
spre norocul meu, am cam prins-o din urma la timp, apucand-o de incheietura si zambind calm odata ce contactul vizual s-a si format.
- Mai, da' unde te grabesti asa? am dorit sa stiu, mentinandu-mi tonul calm. Si cam aveam eu idee de ce se intamplse, insa voiam sa ma asigur ca o conving macar sa se intoarca inapoi.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 9:30 pm

- I R E N E -

Cumva mulțumită lui Jinx și planului ei genial reușisem să îmi storc ceva chef de viață și de petrecere, motiv pentru care chiar mi-am acordat și mai mult timp de cât în general machiajului și părului, căci chiar voiam să mă distrez și să ajungi în termeni acceptabili cu propria persoană.
Îmi plăcea și că Miau era ceva mai dezinvolt și părea să se fi acomodat tare bine cu noi, mult mai repede decât aș fi crezut de altfel. De fapt, chiar părea că l-a pus pe dracu' să-mi dea o seară faină - nu că ar fi așa ușor. Și chiar de cum am ajuns în cabana principală și am dat cu ochii de o anumită parașută blondă, am știut că numai bine n-o să-mi fie. Ce să mai zic că mi s-a dus complet voia bună când i-am văzut camarazii, și, deși nu aveam alte așteptări, am simțit instant nevoia de a părăsi camera de cum l-am zărit pe Vlad acolo.
Nici că am mai dat vreo explicație celor doi amici ai mei. Pur și simplu am ieșit pe ușă, fără să privesc înapoi și fără să știu ce voiam. Probabil urma să fumez câteva țigări până aveam să mă liniștesc și după aș fi revenit, poate și cu ceva plan să mă răzbun pe cotoroanța aia nebună. În schimb, n-am ajuns prea departe înainte să fiu oprită, ca să ajung să dau nas în nas tocmai cu Vlad. Și în momentul ăsta era cam ultimul pe care voiam să-l văd, deci nici că m-am gândit să-i răspund zâmbetului, privindu-l cu răceală.
- Am treabă, i-am răspuns încruntată, știind totuși că n-o să mă creadă sau lase în pace.
Și chiar apreciam că a venit, dar tot îmi venea să-i sparg capul chiar acum.
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 9:38 pm


- VLAD -

Si oare chiar atat de prost paream, incat sa cred asta? Nici vorba. Iar daca ea avea senzatia ca urma s-o las sa plece atat de repede, se insela amarnic. Ca intuisem eu de mult ca prezenta Silviei a cam deranjat-o, iar eu clar n-aveam cum sa stau si sa ma uit. Petrecerea asta exista pentru toti, prin urmare, toti trebuiau sa se simta bine. Fara exceptii.
- Lasa aburelile si hai si tu, i-am zis clam si plin de intentii bune, chit ca nu parea sa fie atat de usor.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 9:45 pm

- I R E N E -

Știam că o să insiste. Eram sigură, de fapt, și nici că aș fi putut să scap de el.
Nu că asta voiam. Nici nu știu de ce tot fug, dar parcă urăsc prea tare cât de mult îmi place prezența lui, iar asta nu-i bine deloc.
Dar eu acolo nu mă întorc. Nu acum, cel puțin, și nu știu cum să-l fac și pe el să înțeleagă asta.
- N-am chef de petreceri, i-am răspuns, încercând să par mai puțin ostilă, măcar de data asta.
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 9:50 pm


- VLAD -

Bine, poate ca puteam sa cred asta. Si sa inteleg cum nimanui nu i-ar vonceni sa-si vada inamicul distrandu-se, dar tot nu o puteam lasa asa.
- Atunci de ce ai chef? am intrebat-o, incercand totusi sa o iau altfel. Caci mai intai trebuia sa se linisteasca, iar eu nu urmaream altceva decat sa-i fac un bine. Si voiam sa inteleaga asta.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 10:20 pm

- I R E N E -

Știu ce face, și parcă mai tare mă enervează că mie chiar îmi convine cum stă el toată ziua după mine. Nu că n-aș ști că nu merit nimic din astea, dar mă simțeam bine să primesc atenția lui. Totuși, dacă avea să mai insiste mult, nu va ieși bine. Și așa, el se distra oricum destul de bine, ce are nevoie și de mine acolo?
- Nu contează. Întoarce-te acolo, Vlad. Pierzi din distracție, încercam să-l îndemn, căci poate în felul ăsta ar fi funcționat.
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 10:38 pm


- VLAD -

- N-o sa mearga, am anuntat-o calm. Stii ca n-am sa ma intorc acolo singur, am continuat foarte sigur pe vorbele mele, dar totodata cu blandete in ton.
Nu era ca si cum n-as fi stiut ca aveam de tras cu ea, dar stiam si ca-i place asta, ca aveam eu o vaga banuiala si o intuitie mult prea buna. Asa ca nu-mi ramanea altceva de facut decat sa astept raspunsul ei. Caci eu, de plecat, fara ea, nu plec.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 11:09 pm

- I R E N E -

Era culmea. Ce nu înțelegea că nu merge așa? În plus, în momentul de față, cel puțin, eu nici că mă gândesc să calc acolo. Și n-are cum să mă convingă să fac asta, deci n-are decât să-și irosească timpul tocmai cu mine, doar pentru că nu poate să înțeleagă.
- De ce naiba faci asta? am oftat, exasperată.
Dar într-un fel știam, și tocmai de asta mă temeam mai tare, pentru că faptul că lui chiar i-ar putea păsa de mine deja mă face să-mi ies din minți, căci asta nu are voie să se întâmple.
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Hippient
Moderator
Moderator
Hippient


Mesaje : 10
Data de înscriere : 18/10/2017
Varsta : 24
Localizare : District 12

Personaje
Nume întreg: Ovidiu Grozavu
Vârstă: 21
Rasă: Om

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 1:43 am

- OVIDIU -


Nu-mi amintesc cu exactitate ce am făcut în restul zilei, dar un lucru este cert: băusem prea multă confeină, cu psuedo-cauza de a ieşi din starea aia naşpa de la prânz. 
Îi anunţasem pe toţi ora la care avea să înceapă petrecerea, iar eu, deşi întârziasem câteva minute (mai mult ca sigur), mă îndreptam cu pas agale înspre cabană, de parcă nici nu eram nepunctual.
Am fost puţin surprins s-o zăresc pe Marina fumând în spatele cabanei, de parcă ar fi fost absolut normal. Mi-a întors însă spatele când m-a zărit, iar în privinţa altor surprize, ei bine, am reuşit să dau peste unul dintre Vlazi - vorbind cu Irene. I-am întâmpinat cu o ridicare succintă din sprâncene, dar totuşi, m-am oprit pentru a da mâna cu Vlad şi astfel prin a-l saluta.
Totuşi, am salutat-o zâmbind şi pe Irene.
La urma urmei...
Da.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 4:45 am


✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ KS0gLwX✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Udnw4ww
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1prZP9O
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ SnFH21W ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ HxQ2Nco✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Gk45J4d
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ E7ctWpG ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ BvoU9pD ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ X8i5dlj ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Ensz6Ul ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ GEMNlxO

Unde. Este. Ovidiu?
Eu una aveam o problemă. Căci dacă toată ziua am stat să văd cum evoluează starea lui, acum nici că puteam să dau de el, și chiar îmi doream să îl aștept înainte de a intra la petrecere, pentru că speram să am ceva răgaz să mai vorbesc cu el și să mă asigur că e în regulă.
Ajunsesem destul de devreme, ce-i drept, și fumasem destule țigări prin zonă ca să știu că nu avea să vină curând, motiv pentru care mi-am și permis să mă depărtez puțin către cabană în momentul în care am realizat că fusesem atât de entuziasmată să ajung la principală că nici nu-mi luasem telefonul, și nici Kavadu nu fusese hrănit.
Nu mi-a luat însă mult, și chiar când mă întorceam, n-am putut să nu zăresc o anumită față tare cunoscută mie, motiv pentru care am început să merg mai repede, chiar alergând. De fapt, mai mult îmi dădeam duhul, vrând atât de tare să-l ajung din urmă, iar nici eu nu puteam să cred că reușisem când i-am sărit energică în spate, conștientă că altfel nu voi putea ajunge la el.
- Unde naiba ai fost? începusem deja să-i vorbesc, în timp ce mă prindeam cum trebuie de gâtul lui.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Dum Ian 07, 2018 12:55 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 5:35 pm


- JINXXI -

Nu stiu cum naiba a reusit s-o stearga fix acum. Adica cum? Eu pun planuri la cale, mai ajung si puse in aplicare, ca ea sa plece acum? Ii arat eu ei.
Cumva am reusit sa-l las pe Miau acolo, cu conditia ca n-am sa lipsesc prea mult. Si, odata ce mi-am propus asta, am si iesit, in cautarea idioatei.
- Fa muisto, treci dracu' inapoi, ca ne zicea Miau ceva frumos! m-am trezit ca zbier ca disperata in momentul in care am gasit-o in compania lui Vlad. Si nu ca nu-mi picase mie fisa de mai inainte, dar zau ca ma enerva cand se consuma ea asa pentru altii. Hai, mai repede, am continuat, tragand-o de data aceasta dupa mine, in timp ce-i trimiteam ocheade lui Vlad.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 5:50 pm

- I R E N E -

Să spunem că apoape i-am aruncat jumătate de salut lui Ovidiu, dar eram prea ursuză de așa ceva, și chiar speram să fiu lăsată odată în pace, oricât aș fi știut că nu era așa.
Pur și simplu, îmi picase fisa din vreo prostie și acum mi se futuse tot cheful. Mai văzusem și parașuta aia acolo și ultimul lucru de care aveam chef acum era să o văd pe ea cum se distrează. Dar eu nu pot să fiu lăsată în pace, nu. Că dacă Vlad se potolise, a apărut o anume pitică proastă care s-a întâmplat să-mi fie mie cea mai bună camaradă. Și credeam că o duce și pe ea bibilica să mă lase cu tâmpeniile mele, dar n-ai ce să-i ceri. Că putea să vadă singură de Miau. Sau să mă lase măcar să mă calmez, că nu o doare.
- Stai dracu' potolită, că eu nu mă mișc de aici, m-am răstit la ea, opunând atâta rezistență cât îmi ieșea doar ca să nu mă târască ea la naiba în praznic.
Și cumva știam că voi regreta decizia de a mă prinde de Vlad, dar altceva nu aveam aproape, și statura lui pomiferă chiar ajuta.
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 6:01 pm


- JINXXI -

- Nu ca nu vrei, ba vrei, am tinut-o pe a mea. Si nu m-am putut abtine sa nu rad atunci cand Vlad se dovedi a fi de partea mea, ca doar nu iesise el degeaba dupa ea. O luase fara discutii pe sus, de parca doar asteptase momentul si o privi amuzat.
- Aham, stai sa vezi tu cum se misti de aici, i-a spus, spre amuzamentul meu, iar apoi porni imediat inapoi catre cabana principala, refuzand sa-i dea drumul pana cand nu ne-am vazut cu totii din nou acolo.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 6:58 pm

- I R E N E -

Știam eu că aia a fost o idee proastă. Una teribilă, chiar, că nu se poate ca ăsta să nu fie tot de partea piticei. Și, desigur, cam țipam la ei, amândoi, fără să mă abțin de la a scoate cam tot pomelnicul de înjurii care se așezaseră la botul meu.
Fără șanse, însă, căci tot am ajuns eu cumva în cabană, și zău că nu-mi convenea, așa că mi-am mimat instant fața îmbufnată.
- Vă urăsc, veni rapid concluzia mea, și pe asta aveam să o susțin de acum. Nici de o țigară nu puteați să mă lăsați?
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Hippient
Moderator
Moderator
Hippient


Mesaje : 10
Data de înscriere : 18/10/2017
Varsta : 24
Localizare : District 12

Personaje
Nume întreg: Ovidiu Grozavu
Vârstă: 21
Rasă: Om

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeJoi Ian 04, 2018 12:46 am

- OVIDIU -


Am clipit buimac în direcţia celor doi, încercând să asimilez aşa-zisa stare tensionată din jur, dar mai devreme sau mai târziu, m-am trezit cu o greutate în spate. Înainte să-mi dau seama, un val de familiaritate m-a izbit plin în ceafă şi, fără doar şi poate, nu m-am mirat să disting glasul Karinei în timp ce pe fundal se desfăşurau răcnetele lui Jinxxi şi răzvrătirile lui Irene.
- Am fost să fac un duş. În rest, prin cabană, i-am răspuns simplist, deodată amintindu-mi de aşa-zişii picuri ce mi se mai scurgeau de pe cele câteva şuviţe îndesate alandala pe capul meu. Am făcut o mică pauză, timp în care mi-am restabilit cum trebuie echilibrul şi am apucat-o mai bine de coapse - pentru a nu o scăpa în cine ştie ce mod. Apoi mi-am întors sprâncenele în direcţia ei şi i-am răspuns nonşalant, încă stând pe loc.
- Dar tu?
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitimeJoi Ian 04, 2018 1:01 am


✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ KS0gLwX✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Udnw4ww
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ 1prZP9O
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ SnFH21W ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ HxQ2Nco✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Gk45J4d
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ E7ctWpG ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ BvoU9pD ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ X8i5dlj ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Ensz6Ul ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ GEMNlxO

Ca să fim clari de la bun început, eu chiar nu dădeam niciun fel de atenție oricărui eveniment din jur, căci nici nu-mi păsa și nici nu era vorba de persoanele mele preferate.
Plus că acum aveam ceva mai bun de făcut, și o discuție cu Ovidiu, pentru mine cel puțin, mereu e preferabilă. Acum, e posibil să fie doar pentru mine așa, dar eu m-am cam înțeles cu el din prima și nici că-i așa plictisitor cum îl laudă lumea. Puțin cam fraier, dar îi trece lui.
- Mna, pe aici, prin zonă, i-am răspuns pe scurt, căci nu făcusem chiar așa de multe, și pe lângă acel puțin timp petrecut cu Silvia ori cu Marina nu prea fusese nimic atipic. Nu intri?  


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Dum Ian 07, 2018 12:57 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ Empty
MesajSubiect: Re: ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽   ✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽ I_icon_minitime

Sus In jos
 
✽ You ━ ✧ deserve ✧ ━this✽
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funeral of hearts :: Role Play Game :: Role Play Game-
Mergi direct la: