Funeral of hearts

Cum naiba se sparg razele în tavan, Marcele?

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 20
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander AStaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 3:00 am

Și iat-o, înghetand pentru doar câteva secunde, ca mai apoi sa înainteze. Ii simțeam nervii și totuși știam ca o bucura prezenta mea. Ba chiar eram în stare sa vad socul din privirea arzătoare. Și, deși nu sărise deja la mine, puteam totuși sa o înțeleg. Avea și ea dreptatea și, ce-i drept, o cam dădusem și eu în bara. Dar nu-i ca și cum mi-as fi dorit să-mi bat joc sau ceva de genul.
Am și eu, ca sa fiu sincera, si-am analizat-o discret, încremenind de asemenea pentru aceeași perioada scurta de timp. Am privit-o intens, încercând sa reimplansez în minte imaginea celei ce parca ar fi urmat sa îmi lipsească din nou. Dar chiar și așa, i-am zâmbit, plina de vina și, fără niciun fel de tinere, m-am apropiat și i-am cuprins fata în palme pentru a privi mai bine în ochi ei mari și albaștri.
- Nu ti-a fost dor de mine?

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Noi 14, 2017 12:31 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Varsta : 17
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Rasă: Demon

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 3:18 am

În momentul ăla, ca și în următoarele, simțeam cum o iau razna încă odată.
Și visam, nu? Pentru că asta-i clar una dintre oprele Seraphinei, că doar nu i-a ajuns împielițatei ăleia să mă facă de tot rahatul odată, și acum o apucă joaca. Sau măcar mi-ar conveni să fie așa. Doar că nu se poate. Și, aici, acum, după atâta amar de vreme, s-a găsit fix ea să stea și să se comporte de parcă n-ar fi trecut decât vreo două zile iar totul e perfect în momentul de față, că noi suntem tot ca înainte și eu nu mi-am dat duhul de plâns când am realizat eu că trebuie să fie moartă, că altfel nu mă lăsa ea. Dar iat-o, prea întreagă pentru cât mi-o imaginam și, dacă nu aș clocoti, poate că m-aș bucura și aș sări s-o sărut chiar acum. Dar clar nu asta era ce voiam.
Iau foc. Cum poate să fie așa nenorocită? Cum? Își bate joc. Și, mai mult, a venit și cu Mako. E vina lui, clar. Alt prost. Să moară merită, amândoi, că eu o să le fac felul, și-i dau cap în cap. Cum au putut? Amândoi, de parcă n-ar fi mare lucru. El a stat atâta ascuns ca utimul șobolan, sub protecția mea și acum se plimbă pe aici ca ultimul prinț, și cu nebuna aia mică și proastă lângă el, rânjind tare amuzată de reacția mea. Îi plăcea ce vedea, nu? Că ăsta e scopul ei, să mă vadă suferind. Cumea, eu aproape că țin la ea.
Și ea a fost implicată, e clar. Toți sunt devină. Cum își permit? Și de ce? Tot eu să plătesc. Tot eu sunt cea care să verse nervii, ca de obicei. Poate că ar fi fost chiar mai bine să fi rămas mută chiar și acum. Însă încerc, încerc să mă calmez. Ceva din mine nu vrea să mă lase să-i fac ceva ei. Nu tocmai ei, oricât de mare nenorocită ar fi fost, dar atât de plină de defecte, tocmai că mi-a lipsit atât de mult parcă o vreau mai călcată în picioare, de mine. Pentru că n-a știut decât să mă lase în urmă, de aia.
Am înghețat iar, înfoirându-mă în mod inconștient la atingerea ei. Aproape mă apuca groaza că o să mă las iar trasă în mrejele ei, însă, chiar în ultimul moment, am ripostat. Nu știu dacă eu sau voința mea dădusem pumnul acela, dar era clar că nimerise chiar în fața Katrinei, trimițând-o pentru moment la distanță de mine. Abia apoi mi-am găsit cuvintele, emanând valuri de nervozitate.
- Să te ia naiba, aproape scuipasem vorbele, cu răsuflarea aproape anihilată.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Dum Noi 12, 2017 4:10 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 3:31 am

Am sperat, la naiba, chiar am sperat, pentru o secunda ca n-o sa iasă asa. Dar n-o vedeam eu pe ea sa se schimbe prea curând și nici ca m-am lăsat impresionata de reacția ei violenta și mai mult decât evidenta. Și da, mi-o meritam. Meritam s-o las sa dea pana când avea sa mature cu mine. Dar n-am putut. Pur și simplu am simțit cum ma las cuprinsa de un val de furie. M-am încruntat și n-a durat mult pana când una dintre mâinile mele s-a înfipt bine în buclele albastre, iar fata ei a făcut contact cu genunchiul meu.
- Javra nenorocita, io vin sa te vad și tu... Te calc în picioare, m-am auzit strigând, acționând parca împotriva voinței mele. Nu-mi doream sa se întâmple asta și, mai mult decât atât, nu voiam sa o lovesc. Dar iată ca o făceam, căci nu puteam lasă în urma ceea ce eram de fapt. N-o puteam lasa sa dea în mine, iar eu sa stau și sa privesc. Era împotriva naturii mele.  Și parca acum, după prima lovitura, abia așteptam să o dau cu capul de toți pereții. Simțeam o dorința continua de a-mi arata dezamăgirea în cel mai violent mod. Și n-aveam sa țin contologic de ce simt pentru ea.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Noi 14, 2017 12:31 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 3:47 am

Așteptam să riposteze. Asta era tot ce vedeam. și de a secundă la secundă parcă era tot mai crunt să stau și să mă uit, așteptând un inevitabil. Și, când s-a întâmplat, știam că o să explodez, ceea ce am și făcut. Învăluită cu totul în furie, acea lovitură, primă lovitură, mi-a eliberat atâta dorință de a o vedea plătind că nici nu știam că există în mine. Dar era real, extrem chiar. Eram conștientă că poate că nu era cazul să fac asta, pentru că mi-a lipsit înt-atât, dar tot ce voiam era să scot din ea tot cât am suferit eu, și acționam și loveam fără să mai gândesc, lăsând demonul din mine să se joace nestingherit. Era ceva acolo, la mijloc, care mă făcea să continui, apucând-o cu brutalitate și împărțindu-i ei personal o porție din ceea ce sunt eu, din distrugerea pe care o provoc. Nu știam dacă în jur a mai rămas cineva sau ceva în picioare. Îmi văzusem ținta, o aveam în față, și pumnii îmi jucau cu sau fără voia mea.
- Ești moară! i-am răcnit, fără să fiu măcar sigură în ce mod o atacasem.
Nici nu știam cum riposta, sau ce făceam. Dar simțeam totul clocotind în mine, gata să iasă la suprafață chiar acum.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 4:17 am

Asta n-a fost nimic. Doar inceputul. Pentru ca, odata ce i-am raspuns, n-a incetat. Ba dimpotribva, a continuat, iar asta n-a facut decat sa ma scoata mai tare din sarite.
Fara vreun fel de retinere, am ripostat si am continuat, lovind in mod constant, in timp ce furia mea continua tot mai tare sa creasca, lasand la iveala partea mea distructiva si dovedind inca odata ceea ce eram eu de fapt. N-am tinut cont de nimic si nu m-am oprit nici macar o clipa. Nu mai judecam, nu mai stiam ce dovada a ratiunii ar mai fi ramas in mine. Stiam decat ca trebuia sa termin ce am inceput. Si parca puteam simti cum pamantul imi fugea de sub picioare, incepand sa crape. Dar nu pentru ca m-as fi pierdut, nici vorba. Doar nervii si furia mea infernala mai ramasesera acum, iar eu nu o mai priveam acum decat ca pe o tinta care trebuia distrusa. Era ca si cum o furtuna de sentimente si emotii au inceput zvacneasca in mine, contopindu-se si rezultand distrugerea, monstrul incotrolabil si dorinta mea demonica de a o lasa fara suflare. Actunile mele, propriile mele iesiri, nu demonstrau decat importanta pe care fiinta din fata mea o avea pentru mine. Si tocmai de aceea imi si doream atat de tare sa o termin. Pentru ca nici macar nu ma puteam opri. Nu puteam si nici nu-mi doream. Ardeam si, acum, doar distrugerea domnea. Ma aflam in posesia propriei furii, fara sa mai realizez in ochii careia dintre noi doua se citea mai bine iadul. Trebuia sa simta si ea ceea ce am simtit eu. Trebuia sa stie cu ce fel de sentimente m-am confruntat, trebuia sa inceteze sa ma mai priveasca ca pe singura vinovata. Iar astea avea sa se intample aici si acum, urmand sa-mi arat bestialitatea care aproape ca iesise din mine.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 4:48 am

Continuam să lovesc, animată de nevoia nebună de a-i demonstra cât de mult rău a putut să-mi facă. Nu știa ea, clar nu. Pentru că i-a fost atât de ușor să mă lase în urmă și să nu mai spună nimic, să vărs nervi în van după ea. Ce-i păsa ei de mine? Și, mai important, de ce a mai venit acum? Ca să mă disctrugă și mai rău, pentru că mai apoi o să-și ia încă odată tălpășița și o să dispară. Îi place atât să mă chinuie și să mă doboare, iar eu acumulam atâta furie cât să îi plătesc cu aceiași monedă. Dar ea nu se oprea, și nici eu.
Era deja un joc al nostru, și cu fiecare pumn mă antrenam mai tare să măresc ritmul loviturilor. Nu aveam de gând să mă opresc. Asta-s eu, distrugere în persoană presărată cu episoade de umanitate, și haosul începe acolo unde mie-mi pasă. Dar acum nu avea ce indiferență să folosesc ca armă. Logic că-mi păsa de Kat, că doar sunt destul de proastă cât să mă las prinsă de farmecele ei, iar apoi să sufăr, îngânată de toate ecourile sparte ale unei voci despre care știam și eu că n-o să se întoarcă. Putea, însă, să facă ceva, orice. Să știu că e bine, că o să reapară. Dar nu a făcut iar eu n-o s-o iert pentru felul în care se poarte juca cu mine. Cu instabilitatea mea și cu fărâma aia de sentiment care îmi izbucnște din piept. Eu sunt conștientă că n-o să se oprească, și așa nu stătea în loc nici avalanșa de țipete și lovituri ce ieșeau din urma noastră. Și se ridica praful perfea în jur, iar eu nu mai știam nimic de oricine altcineva. Poate că eram conștientă de ce făceam acum, dar nu conta, pentru că mai rău voiam să o văd în chinuri, ca să-i arăt cât de mult a reușit să mă distrugă.
Dar nu a contat.
Pentru o secundă, a părut că totul s-a risipit, și oricare dintre noi ar fi încetat complet. Însă abia apoi am distins figura lui Mako strecurată între noi, rămânând inert în fața încercărilor oricăreia dintre noi de a-l depăși. Voiam să mă avânt iar asupra ei, să o termin.
Și, probabil, că l-am lovit și pe el în proces, dar nenorocitul asistase la prea multe înfruntări de ale noastre ca să mai fie afectat. Așa că stătea acolo, ferm și vrându-se matur.
- Gata, amândouă, apăsă pe cuvinte, și cumva s-a întâmplat ca vocea lui să excaladeze aerul până la mine.
Aveam ochii încă plini de foc și așteptam să mă revarse, însă, pentru moment, atenția mea fusese captată de prezența brunetului.  

Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Dum Noi 12, 2017 9:23 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 5:28 am

Si, brusc, totul s-a oprit. Mi-a luat ceva sa realizez ca acum in fata mea statea altcineva decat Morgianna. Si poate ca mi-ar fi parut mai rau ca brunetul a apucat sa primeasca si el cateva lovituri, daca n-ar fi fost atat de obisnuit. Ca stiam noi mai bine ca asta nu era prima data cand ma apucam eu sa ma bat cu Morgianna ori cand Mako se punea sa intervina. Si oricat de mult as fi apreciat ca nu ne-a lasat sa ne facem bucati una pe alta, tot ardeam de nervi si-mi venea sa-l pocnesc.
- Tu ce dracu' te bagi, coaie? Ia da-te din fata mea, am comandat iritata, pregatita sa-l dau la o parte de una singura. El n-avea nicio vina in treaba asta, iar acum era in deajuns de lucida incat sa imi dau seama de asta. Si nu voiam victime colaterale. Asta era doar intre mine si ea. Iar ceva-mi spunea ca n-avea sa se opreasca. Ori asta, ori nu ma saturasem eu, fiind absolut evident faptul ca inca turbam si voiam sa continui. Si poate ca nu voiam neaparat s-o dau cu capul de toti pereti pe cat simteam nevoia sa vorbesc cu ea si sa ii explic. Stiam si eu ca nu fusese o miscare buna sa ma duc la ea si sa ma comport de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Mai stiam si ca am ranit-o si am fost o nenorocita pentru ca nu am anuntat-o in niciun fel ca sunt bine. Dar tot ma apucau dracii cand ma acuza pur si simplu. Era clar ca venisem aici doar pentru ea si nu regretam asta. Dar... acum nu prea mai stiam ce sa cred. Deageaba mai speram eu s-o impac cand era clar ca ma cam ura. Si da, fusesem idioata si era vina mea. Dar tot voiam sa vorbesc cu ea si-ar face bine sa ma asculte. Ca macar atata drept aveam si eu.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Noi 14, 2017 12:32 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 9:20 pm

Cunoscându-le atât de bine pe amândouă, nu mi-a luat mult să prevăd unde va duce întâlnirea lor. Era și clar cum vor degenera lucrurile din prima privire a Morgiannei, iar odată ce Kat ripostase nu mai putea să iasă nimic bun din asta.
Doar că eu eram obipșnuit cu astfel de confruntări, iar oricât de sănătos ar fi fost să nu intervin din prima, pentru că își aveau conturile lor de reglat, nu aș fi avut de gând să le las să-și arunce pumni la nesfârșit. Și chiar am și intervenit, fără vreo frică sau gând că nu-i prea prielnic să mă bag între două de genul lor. Și, chit că ajunsesem totuși să încasez vreo două lovituri, reușisem să-mi ating ținta. Aveam atenția și nervii lor de partea mea și atât mi-a trebuit cât să le fixez pe fiecare cu privirea, trecându-mi ochii de la una la alta. Ce-i drept, se tensiunea se resimțea în extremitatea ei, densă și neliștitoare. Era mijlocul unei desfășurări de forțe, oprite doar pentru voia mea. Le vedeam dorința de a continua și eram extrem de conștient că nu am mai mult de câteva momente în care să-mi aleg metodic mișcarea, în așa fel încât să le câștig pe amândouă și să sting ambii vulcani.
Prima dată însă m-am oprit asupra camaradei mele de călătorie, fixând-o tare dezamăgit.
- Hai bă, pe bune? Tu de asta ai vrut să vii aici, sau ce dracu? i-am vorbit plin de indignare.
Simțeam cum fruntea mi se cutează tot mai tare odată cu sprâncele ce deveneau tot mai încruntate. Nici că știam care-i motivul ei, dar ceva îmi spune că nu bătea ea drunul ăsta numai să se bată cu gagică-sa, chit că într-un fel sau altul era inevitabil.
Mă înnăbușea nevoia de a-mi lua ochii de la prezența feminin masculinizată din fața mea, trecând rapid la cealaltă inculpată.
- Și tu n-ar trebui să te enervezi așa dintr-o porcărie. Întâi ascult-o și după poți să lovești, i-am reproșat cu seriozitate demoniței, venind ceva mai aproape.
Îi dădusem totuși destul de mult răgaz să se liniștească, și Nyxis alergase lângă ea, încercând din răsputeri să ajute după propriile puteri, cât să o mai tempereze. Și, vorbind de Morgianna, chiar avusese efect, într-un fel. Încă era tulburată, dar acum părea dispusă să se comporte cât de cât civilizat. Și, dacă nu sunt prea optimist, să discute.
- De ce ești aici? cuvântă în cele din urmă, fixând-o adânc cu privirea pe Katrina.
Era serioasă, și, acum, dintr-o dată, părea să vrea cu adevărat răspunsuri. Iar eu zău de o pot contrazice.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 9:54 pm

Cumva, prin doar câteva cuvinte, Mako a reușit sa ajungă în mai puțin de o secunda la mine. Iar dacă inițial m-am încruntat, pregătită sa ii dau replica, acum rămăsesem, fără sa ma mișc, complet înghețată în fata lui. Mușchii faciali mi s-a relaxat subit, urmând sa îmi fixez gagica cu privirea. Si-am ascultat atenta ce a întrebat, dorindu-mi nespus sa aud acele cuvinte ieșind din gura ei.
- Pentru tine... veni răspunsul meu sincer și plin de vina, lăsând orice urma de nervozitate în urma. Am venit sa te vad, am adăugat cu ceva mai multa siguranță în ton. Și eram cat se poate de sincera. Putea sa vadă asta dincolo de nervii mei. Pentru ca doar prin modul în care ma uitam la ea putea sa deducă asta. O priveam asa cum nu mai puteam privi pe nimeni altcineva și trebuia sa fii orb ca sa nu poți observa asta.
Acum, ce-i drept, speram sa ma lase sa ii explic. Dar asta doar în cazul în care era dispusa sa ma asculte și mai voia acele explicații. Nu puteam sa ma mint, știam ca era posibil ca ea sa fi ales sa ma lase în urma, asa cum am făcut și eu. Dar nu puteam sa nu ma întorc la ea. Orice as fi făcut, orice s-ar fi întâmplat, tot la ea ajungeam sa ma gândesc și doar ființă din fata mea a reușit sa aibă efectul asta asupra mea.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Noi 14, 2017 12:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 10:16 pm

Incepusem sa evadez din pacla de nervozitate ce ajunsese pana acum sa se depuna asupra gandirii mele.
Cumva rasamasesem cu privirea intepenita asupra ei, incapabila sa mai vad altceva in afara de fiinta dinaintea mea, facand abastractie de puhoiul de fiinte din jur. Recunosteam existente, dar devenesu numai iluzii rotindu-se imprejurul vietii mele, si ma simteam datoare sa-i ignor. Nu aveam treaba cu ei si o stiam. Chiar acum auzeam cuvintele unei singure persoane si aveam inaintea-mi exact pe cine doream.
In cele din urma, am cedat. Trebuia sa ascult de vocea ei. Trebuia sa ii dau crezare si, mai important, trebuia sa stiu de ce. Oricate valuri de nervi ar fi cautat sa ma invadeze, adevărul era ca undeva, eu inca tanjeam dupa prezenta ei, oricat de ranita as fi fost.
- Abia acum? am ajuns sa vorbesc inainte sa realizez macar.
Insa pusesem intrebarea potrivita. Voiam raspunsul asta. Il voiam, acum. De el atârna toata stabilitatea mea la momentul de fata, de altfel. Probabil e ca nici eu nu sunt sigura cum voi reacționa mai apoi...

Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mar Noi 14, 2017 12:10 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 12, 2017 11:51 pm

Nu puteam sa zic ca nu ma asteptam la asta. Era cat se poate de normal sa reactioneze asa. Fusesem o nenorocita si inca imi venea sa-mi dau pumni numai la gandul ca am facut-o sa sufere. Era numai vina mea, asta era clar. Doar ca Morgianna nu stia tot adevarul si acum nu mai era loc de retineri. As fi facut orice sa o recastig.
- Nici eu n-am crezut ca am sa te mai vad, i-am spus, zambindu-i slab. Asta nu era decat modul meu de a ii spune ca n-ar mai fi trebuit sa fiu intreaga acum, vorbindu-i. Si da, abia acum. Nu intreba de ce si, iniante sa arunci toata vina asupra mea, vreau sa stii ca n-am vrut sa plec si ca-mi pare rau pentru ce ti-am facut. Dar... numai eu stiu prin ce cacaturi am trecut si cate a trebuit sa fac ca sa pot sta acum in fata ta, am dorit sa clarific, lasand-o sa simta durerea din vorbele mele. Desi tonul nu-mi tremura deloc, imi era greu sa ii descriu cat de greu mi-a fost mie fara ea. Nu mi-am dorit nicio clipa sa o implic in problemele mele si asta m-a facut sa plec, iar aia n-a fost o decizie usoara. Ba chiar deloc. Dar stiu ca nici macar ceea ce am infruntat eu n-a reusit sa ma pedepseasca in deajuns de mult pentru ceea ce i-am facut ei.
Acum nu faceam altceva decat sa vin si sa incerc sa imi cer scuze, fiind dispusa sa ii explic si sa o las sa alfe tot adevarul. Si zau ca nu ma interesa pe mine ca eram nevoita sa o fac de fata cu toata scoala, care se holba. Nimic nu mai conta acum.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Noi 14, 2017 12:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Noi 13, 2017 8:37 pm

Mi-era incredibil de greu să o ascult. Undeva în vocea ei era o urmă de durere pe care știa ea atât de bine să mi-o transmită și mie că aș fi simțit probabil că o să mă apuce dorul de ea atât de puternic că aș fi fost în stare să dau totul naibii și să mă duc la ea, cu inima înainte și nimic mai mult. Dar știam că nu pot, pentru că ajunsesem paralizată înaitnea ei, dornică să-i aud povestea.
Însă, numai din tonul ei, puteam să anticipez ușor că nu avea să-mi pice deloc bine. Și, chiar dacă mă las împinsă de impulsuri, eu țin prea mult la ea să mi-o închipui suferind, iar undeva prin spatele nervilor parcă tot ce aș vrea ar fi s-o alin și să o las să-mi spună ce are de spus chiar din brațele mele. Dar eram încă mult prea nesigură de asta și încă mă durea tot timpul petrecut în lipsa ei. Mă lăsase să cred că-i moartă, și nici nu știam că voi fi în stare să trec peste faptul că s-a întors în fața mea de parcă nu s-ar fi scurs atâta vreme.
Dar chiar nu pot să rămân indiferentă când e vorba de Kat și parcă începea să mi se risipească agresivitatea. Făceam oricum abstracție de cei din jur și acum era mai mult decât oricând.
Încă inertă, îi lăsasem vorbele să ajungă la mine. Nu că ar fi mințit, dar... chiar și așa: ar fi trebuit să-mi spună, nu să mă las baltă. Puteam să simt cum gradul de furie mi-era gata să crească încă odată, deși, dintr-un motiv neștiut, am reușit să-mi înfrânez ieșirea la timp. Îi căutasem privirea și parcă mă și izbise sinceritatea ce i se reflecta în ochi, așa că nici că am reușit să mă depărtez prea mult de calmul glaciar pe care îl abordasem.
- Și atunci nu puteai să-mi ceri ajutorul? Știi bine de ce sunt în stare, o interogasem iar, încercând să păstrez același ton.
Chiar voiam răspunsurile astea, și știam bine că o să le primesc, chiar acum. Dar nu eram prea sigură că o să-mi convină.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Noi 13, 2017 11:31 pm

Am inghitit in sec si-am continuat sa o privesc. Nici macar n-avea idee cat de mult durea toata raceala asta pe care o afisa. Era parca mai greu de indurat decat orice as indurat pana acum. Doar ca, de data asta, era prima data cand ma simteam cu adevarat indurerata, total incapabila de a face ceva. Si asta i se datora doar ei. Mi-as fi dorit sa trec peste discutia asta, peste explicatiile pe care mi le cerea, peste absolut tot ce mi s-a intamplat. Caci nimic nu conta mai mult decat ea si habar nu avea cat de tare imi dorea sa las totul in urma si sa o iau de la capat. Nu voiam decat sa o strang in brate si sa-i dau drumul. Dar nu puteam. Nu voiam sa ii spun ce s-a intamplat si asta doar pentru ca stiam cat de vulnerabila putea fi in fata mea. O cunosteam mai bine decat oricine, iar pe mine nu putea sa ma minta. Eu vedeam deja asta si nimic n-ar fi durut mai tare decat tristetea din ochii ei. Puteam deja sa o vad devastata in fata mea si nimic nu-mi ingheta sufletul mai tare. Ma simteam oricum intepata de propriile cuvinte ce aveau sa vina, pentru ca eu constientizat cum avea sa se si termine.
- Nu puteam, Morgianna, i-am raspuns serioasa, privind-o fara incetare in ochi. Iar pauza care a urmat n-a facut decat mai rau, rememorand imediat totul.Sinerius m-a cautat si m-a prins. Iar atunci chiar n-am mai crezut ca o sa se termine cum vreau eu. Dar am scapat de el. Si-am avut nevoie de ceva timp ca sa ma refac, am incercat sa ii relatez pe scurt, ferind-o de eventuala suferinta pe care i-ar fi putut-o aduce detaliile. Nu voiam sa ma auda pe mine spunand ca am suferit, ca aproape am murit si ca pana si eu m-am crezut pierduta. Dar asa a fost. Asa a fost. Si n-am sa uit niciodata gandul pe care l-am avut atunci cand m-am vazut aproape terminata. Ma gandisem la ea, asta-i clar. Si parca sentimentul de sila, adus de proapria persoana, pentru ca o tot faceam sa sufere, a fost mai puternic si a triumfat in fata durerii. Cu toate astea, acum nu mai speram decat sa accepte asta si sa nu ma alunge. Caci daca o facea, clar aveam sa plec. Stiam si eu ca i-ar fi mai bine fara mine. Si ma gandisem de nenumarate ori la asta.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mar Noi 14, 2017 12:33 pm

Nu a fost nevoie de mentionarea a mai mult de un singur nume c sa inghet instant, stiind prea bine despre cine e vorba si care e cu adevarat treaba si puterea lui Sinerius. Cuosteam atat de bine povestea aceea, direct de la sursa si vazusem atat de des efectele tradarii lui chiar pe chipul tatei. Ca doar acelasi dement era in spatele a mult prea multe nenorociri, iar eu pana si acum vedeam ce ramasese in urma lor.
Inghetata, analizam, cuprinsa de tot mai multa furie. Simteam cum sangele imi pulsa tot mai tare in vene, reusind cumva sa schimb total motivul nrvozitatii mele anterioare. Eram atat de constienta de realul pericol si pentru motivul pentru are ea a ales sa plece, dar acum parca ma durea mai tare.
Doar stiind despre ce vorbea si deja ma cutremuram. Si era atat de greu de acceptat ca nu aveam nimic de facut, stiind ca probabil a fost supusa unor chinuri pe care nici daca as vrea n-as putea sa mi le imaginez, iar, sincra sa fiu, asta ma evolta mai tare decat toata singuratatea indurata Caci doar gandindu-ma ca ea m-a lasat in urma ca sa fie urmarita de teroare nu-mi suradea deloc Si ar fi trebuit sa-mi spuna, clar, ori sa ramana la adapost, in Iad. Dar nu prea mai era vorba de vreun ?"ar fi trebuit", cand ea deja le traiese pe toate.
-O sa-l distrug, se intampla sa-mi ramana imprimat pe buze, pe cand respiram greu si incercam sa ma tin nemiscata in acelasi loc.
Si chiar credeam in asta, doar pentru ca probabil atatea incercari ale celor mai buni ca mine aveau sa se plece in fata mea. Dr nu, nu-mi pasa. Il vreau anihilat, orice fel de demon prea puternic ar fi el.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mar Noi 14, 2017 3:36 pm

Întocmai cum m-am așteptat, o afectase. Observasem asta imediat, prin doar cele câteva cuvinte abia pronunțate. Eram deja familiarizata cu totul. Si-mi era incredibil de usor sa ii anticipez mișcările. Doar ca, încă odata, în fata Morgiannei se punea un val de furie și dincolo de el nu putea privi. Chiar daca dincolo de el eram eu, la naiba. Și eram întreaga.
- Mda, și eu ma bucur sa te vad, i-am răspuns usor dezamăgită, indreptandu-mi, fără chef, privirea în alta parte. Era clar ca discuția asta nu ajungea nicăieri. Iar Morgianna numai ca nu putea face nimic nu voia sa audă. Era clar ca n-avea sa ajute la nimic, chit ca era adevărul. Prezenta și implicarea ei n-ar fi făcut decât mai rău. Oricum nebunul ne avea pe lista pe toți și, nu voiam sa recunosc, dar mi-era greu sa cred ca Sinerius n-ar fi rămas în viata. Intr-adevăr, furia eliberata a făcut prăpăd în urma mea și era posibil sa se fi văzut luat prin surprindere. Probabil ma avea încă sub observație, ca sa știe cum sa ma doboare mai ușor. Și totuși, nici că-mi păsa. Venisem s-o vad pe ea și nu aveam de gând sa mai spun și altceva care fi putut sa o facă sa se simtă oribil. Era deajuns. Nu-mi doream decât sa dea asta la o parte măcar acum și sa ma lase s-o strâng în brate.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Noi 15, 2017 4:55 pm

Nu mi-a luat mult sa cedez inca odata, lovita aspru de cuvintele ei. Eram prea bulversata si incurcata inomentul ala ca sa mai realizez exact tot ceea ce se întâmplase.
Imi ramasese, insa, un gust amarui pe buze, tânjind dupa o anume razbunare ce nici nu-mi apartine. Simteam inca vulcanii din mintea mea clocotind, dar eram nesigura ca in momentul asta as fi vrut sa actionez cumva. Si nici macar nu aveam cum.
Pentru prima data de cand o vazusem reusisem sa constientizez cu adevarat ca de reala e prezenta ei si cat de tare imi batea in momentul ala inima.
Dar nici ca stiam ce sa fac, si speram ca sa ma desprind de amorteala de pana atunci sa fie un pas bun.
De fapt, nici nu pot sa nu recunosc ce vulnerabila reusisem sa devin într-un singur moment, mutandu-mi privirea de la Mako la Nyxis doar ca sa-mi confirme ca e real totul si ca inca pot salva momentul.
Ma apropiasem mult de ea, pana ce distanta care ne despartea ajunsese sa fie numai de ordinul centimetrilor.
Cumva, totusi, am găsit puterea sa-i arunc un zambet sters, iar in momentul ala numai ca un monstru nu mai apucam sa ma simt. Stiam bine, de altfel, ce insemn eu pentru ea si chiar mai mult, cat de importanta e ea pentru mine.
- Da' stii, chiar ma bucur ca esti vie, i-am destainuit cu aceiasi expresie, destul de aproape cat sa perceapa toate cuintele nespuse si inchise in surasul meu.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Joi Noi 23, 2017 8:01 pm

N-a fost nevoie de mai mult. Am urmarit-o continuu cu privirea pana cand a ales sa se apropie de una singura. Iar atunci n-am mai asteptat nicio clipa. Ma simteam curpinsa de acel dor si acum, mai tare ca niciodata, am tras-o in bratele mele, imbratisand-o calduros.
Un zambet slab imi aparu pe chip in mod subit, simtind pentru prima oara cum golul ala din piept imi era in sfarsit acoperit si completat de un sentiment placut, acelasi sentiment pe care il aveam de fiecare data cand eram cu ea.
- Pai e bun, ca avem de recuperat, i-am spus inainte de a-i da drumul si a o saruta scurt, uitand total de prezentele care ne priveau fara incetare. Si ce dracu' imi pasa mie ca se uita lumea? Oricum nu era de parca ar mai fi contat si asta. Eu trebuia sa ma multumesc cu faptul ca-mi recuperasem gagica. Ca doare de asta venisem aici. In plus, fiinta din fata mea insemna atat de mult pentru mine incat as fi fost oricand pregatita sa-mi dau pumni de fata cu toata lumea, iar ea stia asta.
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Sam Noi 25, 2017 1:55 am

Știusem, într-un anumit punct, că tot răul urmează să se dizolve, iar odată ce le-am privit luându-se în brațe nici nu mai încăpea loc de dubiu cum că sunt, măcar pe moment, în regulă.
N-a fost, însă, loc de răgaz: cumva se strigase cum că ar fi ziua lui Nyxis, bunul amic al Morgiannei, iar după toate cele petrecute, asta nu putea decât să creeze un anume val de entuziasm, astfel că n-a trecut mult până ce cam toată lumea hotărâse să se adune în camera mare de la etaj - sugestia Morgiannei, eu n-am habar.
Cu toate astea, cum nu apucasem să discut prea mult cu ea și pentru că în mod clar avea motive destule să țipe la mine - deja - am cam fost luat pe sus de o Seraphina extrem de autoritară, ce îi aruncă o ultimă privire nervoasă lui Kat, asta înainte de a se face nevăzută, cu mine după ea, din moment ce, spunea ea, avem de recuperat. Și chiar a ținut să afle orice detaliu privind tot ce am făcut până acum și cum de sunt aici. Părea să fie complet dezinteresată de orice detaliu ce o privea pe sora ei, fapt ce nu putea decât să mă amuze mai tare și nici palma cumva prea puternică pe care am reușesc să o primesc nu a putut să mă indispună, căci mă amuza nespus să o scot din sărite. Mă potolisem, totuși, coștient că Seraphina numai persoana căreia să îi face glume de genul acesta nu este. Acum eram deja focusat pe altceva, și nu mi-a fost chiar atât de greu să o conving să vină la petrecerea improvizată a elfului, în ciuda a cât de mult tindea să-și rotească ochii când venise prima dată vorba de asta.
N-a fost însă cazul să insist prea mult, demonița acceptând hotărâtă propunerea mea. Și bănuiesc că în răstimpul ăsta deja eram printre ultimii ajunși, așa că am lăsat-o să mă conducă spre încăperea de care se vorbise, de unde deja răsuna muzică și cam multă gălăgie.
I-am aruncat, deci, un zâmbet „ partenerei ” mele, mergând acum braț la braț, și fără să mă opresc până ce am deschis ușa, privind surprins cum unul dintre cei pe care îi știam clar reprezentanți ai ministerului făcea să apară câteva sticle cu băutură, în timp ce elful sărbătorit aplauda încântat.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Sam Noi 25, 2017 2:35 am

-------------------- --------------------

N-a trebuit sa aștept prea mult ca scena dintre demonite sa ia sfârșit. Într-un final am fost toți martori la marea lor împăcare. Si-am înțeles foarte clar ce se întâmplase intre ele și probabil as fi zis ca e chiar impresionant cum cineva e dispus sa facă atâtea lucruri în fata atâtor oameni. Dar m-am făcut imediat nevăzut și am încercat sa nu ma las afectat de sentimentul ala idiot pe care mi l-a dat absenta unei anumite persoane. Oricum n-am avut eu prea mult timp pentru mine, ca m-am și trezit cu germana mea idioata și asa am ajuns eu prezent la petrecerea măscăriciului, unde eu ma plictiseam de moarte și parca tânjeam după un posibil conflict, doar ca sa vad cum se agita toți, în timp ce eu ma amuza din nou pe seama lor.
La scurt timp după am observat cum noi prezente își fac apariția și, în mod involuntar, mi-am inclestat pumnii, mârâind enervat în direcția demonitei, agățată de bratul unui dobitoc. Nici măcar nu puteam înțelege ce dracu' era atât de deosebit la unul care părea și era, mai mult ca sigur, un golan cu aere de vedeta. Dar adevărul era ca eu plesneam de nervi și tot ce-mi doream era ca brusc sa dau cu el de pământ și sa-l omor. Clar voiam sa-l omor.
- Ăsta ce dracu' mai cauta aici? Mai nou umbli cu dobitoci? m-am adresat in mod direct Seraphinei, fixand-o cu privirea în timp ce încercam sa par nepăsător.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Sam Noi 25, 2017 2:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Sam Noi 25, 2017 3:11 am

Nici ca am clipit cat l-am ascultat pe mascariciul ala tare revoltat de prezenta mea. Si nici nu mi-a trebuit mult sa inteleg ca el avea ceva cu Seraphina, pentru ca i-am urmarit oftatul greoi si tendinta de a da o replica care probabil ne-ar fi vizat pe amandoi. I-am luat-o, insa, inainte, privindu-l de sus pe respectivul frustrat.
- Tu ce pula mea latri acolo? m-am amuzat pe seama tipului, pufnind sub privirea ferma a demonitei de langa mine.
- Sunteți doi idioți ordinari, tinu sa ne anunte, dandu-si ochii peste cap la modul tipic.
Nu ca ma așteptam la altceva, si pe mine chiar ma amuzase remarca sa, mai ales ca acelasi copil enervant era inca in fata mea. Si daca as fi stiut măcar cine s-ar presupune ca este ar fi ceva, dar zau ca acum nici nu prea imi mai pasa.
- Da' eu ce am facut, mai? Vine taranul asta la mine plin de aere si tot eu sunt prostul? m-am revoltat, pe ton glumet, insa, asteptand mai mult o reacție de la intrus.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Sam Noi 25, 2017 3:47 am

-------------------- --------------------

In mod evident, n-am fost impresionat de reacția ei și parca ardeam și mai tare din cauza reacției pe care o avea. În schimb, nervii mei au atins un alt nivel numai când l-am auzit pe gunoi comentand în voie, de parca ar fi fost de capul lui și ar fi avut dreptul sa facă ce vrea. Tocmai d-aia nici n-am mai stat sa ii dau replica, pumnul meu făcând contact direct cu fata lui. Acumulasem atât de mulți nervi încânt nu realizam ce fac și refuzam sa ma mai controlez, însă efectiv simțeam nevoia sa ma răzbun, măcar de data asta. Și chit ca aveam sa fiu aspru pedepsit pentru asta, tot nu-mi doream sa ma opresc. Nu pana nu îl terminat pe nenorocitul ala de lângă ea.
- Drahyan, mi-am auzit sora strigând, din urma mea. Dar pentru mine n-a mai contat.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Sam Noi 25, 2017 2:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Sam Noi 25, 2017 4:12 am

Sincer, tipul era ultima persoana de la care ma asteptam sa primesc una, si, ce-i drept, pumnul ala a fost destul cât sa ma porneasca de tot împotriva lui. Pentru ca daca pana acum eram pornit numai sa imi bat joc de copil, violentei ii raspund cu violenta.
Nici nu imi trebuia sa stiu sau sa înțeleg care e problema lui sau ce treaba avea el cu mine, însă e clar ca frustratului trebuie sa i se dea o lectie si sunt tare dornic sa ma ocup personal de acest fapt, in felul meu.
Încruntat si de-a dreptul enervat de situatie, caci in capul meu eram scutit de batai cam pana luni, mi-am ridicat pumnul, gata sa ii sparg fata (chit ca cineva facuse deja jumatate din treaba, si e clar ca inteleg de ce).
N-am putut insa sa lovesc. Nu pentru ca nu as fi vrut ori mi-as fi impus sa nu o fac, dar o anume forta exterioara se infasurase asupra mainii mele, fortand-o sa ramana in loc. Si nici nu a trebuit sa ma gândesc prea mult cine era de vina. Insa mai mult am ramas perplex cum de tocmai Seraphina era cea care se împotrivise altercatiei, fapt ce m-a facut instantaneu sa ma uit la ea.
- Gata, idiotilor. Mai lovește careva si se trezeste fără cap pe umeri, vorbi ferm demonita, fixandu-ne cu privirea acum innegrita, in asa fel incat oricare dintre noi sa înghețe instant, coplesiti de cat de bine stiam ca exact asta se va intampla daca nu ii vom asculta avertismentul.
Înjurând sonor si fără sa inteleg insa motivele ei, m-am departat de intrare, trantindu-ma pe unul dintre fotolii, fără multa voie buna ramasa.
- Deci, joaca cineva ceva? se auzi din coltul opus, ofertata pornind de la un coltos inalt si brunet, ce probabil încerca sa combata tensiunea acumag in aer.
Si nici nu m-am mirat cat de bine au primit ceilalți propunerea lui, tare dornici sa alunge aerul negativ proaspat acumulat.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 26, 2017 3:49 pm

Eram mai mult decat sigur ca toata veselia din jur n-avea sa tina prea mult. Si, intocmai cum prevazusem, ceva a trebuit sa se intample imediat cum Seraphina si amicul ei si-au facut aparitia. N-am vazut cu ochi buni nici schimbul lor de replici,
motiv pentru care s-a lasat cu pumni. Iar o astefel de reactie, venita tocmai de la Drahyan, a reusit sa ne socheze pe toti, intr-o oarecare masura. Si asta nu doar pentru ca deja era a doua altercatie pe ziua de azi, ci pentru ca, de data asta, el era cel care ataca. Drahyan nu facea asta niciodata, cu nimeni. Am avut mereu senzatia ca isi impune tot timpul sa nu o faca, pentru ca ar putea avea probleme, iar asta ar fi dus la destramarea imaginiii lui perfecte. Doar ca de data asta n-a reusit sa se abtina. Si ceva imi spunea ca motivele se aflau dincolo de toate comentariile astea fara rost.
L-am urmarit cum incearca sa loveasca din nou, dar Aleerah a avut grija sa i-o ia inainte. S-a pus in fata lui si i-a blocat trecerea, incercand din rasputeri sa-l convinga sa inceteze. Dar Drahyan avea o privire salbatica pe faata, aproape pierduta  si o privea tinta pe Seraphina, de parca ar fi vazut direct prin sora lui.
Ce-i drept, cumva l-am vazut renuntand, lunad intr-un final parte la activitatea de grup, imrpeuna cu Aleerah, in timp ce eu mi-am adus in mod involuntar privirea asupra lui Xander.
- Stai asa, ca noi aveam un joc de continuat, l-au auzit pe Devallo intervenind.
- Ma bag si eu, veni raspunsul meu la scurt timp, ca puteam paria ca erau aici si persoane care abia asteptau sa se care. Dar asta era mai putin important. Si atunci l-am vazut pe ingerul cazut ranjind cu pofta.
- Ia zi mai... Adevar sau provocare?
Si, de parca nu era clar, am raspuns direct:
- Adevar. Ca doar era deja destul de evident ca nebunul avea sa ma puna sa facc ceva caraghios.
- Bine. Te provoc sa... hm, bei vreo cinci shoturi de vodka, spuse ignorand total raspunsul meu.
- Te bat, am comentat mai mult amuzat, in timp ce o priveam deja pe Kat cum toarna in pahare. Si cum nu mai avea scapare si m-am vazut deja cu shoturile in fata, n-am mai avut de ales. A trebuit sa beau in timp ce Devallo se maimutarea ca o majoreta pe langa mine. Dar dupa primul lucrurile au devenit ceva mai simple si n-a mai trebuit sa ma abtin din a ma stramba din cauza gustului intepator de alcool.
Cand am terminat, Devallo isi muta privirea pe noul venit si ranji satisfacut.
- Mako, ii pronunta numele pentru a se asigura ca e in deajuns de atent pentru ceea ce avea sa urmeze, te provoc sa saruti cel mai dragut tip din incapere.
Si intriga s-a instalat, toti fiind acum curiosi pe cine va alege brunetul. Desi eu zau ca nu tineam neaparat sa aflu.

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Joi Noi 30, 2017 3:28 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 26, 2017 8:18 pm

Mie unul nu mi-a luat prea mult sa ma linistesc, ajungand mai mult sa ma amuz de incercarile esuate ale papitoiului de a ma lovi, cică.
Nu ca nu as fi fost nervos pe cat tupeu il apucase sa sara la bataie, dar vazandu-l acum atat de penibil si dispus sa se faca de tot rasul, nici ca imi trebuia mai mult. Oricum, o sa ma ocup eu de fata prostului mai in colo, pentru ca, spre deosebire de el, nu-s chiar atat de nenorocit cat sa imi bat joc de petrecerea cuiva in halul asta.
Ii aruncasem cateva priviri curioase Seraphinei, dar nu mi-a fost dat niciun raspuns. Asa ca, in lipsa de alte preocupari, am trecut indiferent pe langa scandalagiu, iar asta nu înainte de a-l fixa pe respectivul, aruncandu-i o ultima privire deloc prietenoasa. De acum aveam sa ma distrez, si cam asta e si motivul pentru care, intocmai ca si restul celor din jur, mi-am gasit in loc chiar inainte de reinceperea jocului inceput, aparent, inca din autobuz.
Si chiar mi-era ca am pierdut ceva interesant, dar stiam eu destul de bine ca or sa se mai intample si acum destule.
Si cam asa si a fost, pentru ca nici nu mi-a trebuit mult sa inteleg care e treaba atat cu mascariciul ce se angajase in a ne provoca, dar, mai mult, cu frumuselul blond ce fusese prins numai decat in vizorul meu.
Si clar prin natura raspunsurilor lui si a provocării date am inteles cat de dragut e el de fel, fapt ce nu putea decât sa ma incante mai tare.
L-am urmarit de la locul meu onorandu-si sarcina, ca tot eu sa fiu cel luat prin surprindere cand mi-am auzit numele strigat, urmat imediat apoi de o provocare ce se dovedi incredibil de convenabila mie.
- Hai ma, ca i-ai dat ce-i place, nu-i corect, se auzi protestul glumet al Morgiannei, pe care mai avea puțin si o busea rasul.
- Ia sa vezi, ca il alege pe vara-meu, urma comentariul sarbatoritului, extrem de amuzat de propria propunere, insa de-a dreptul incitat de ceea ce va urma sa se întâmple.
- Taci, ca eu pariez pe Andreas, replica demonita la fel de pornita si plina de siguranță.
N-am stat însă sa le dau importanta, chit ca era hilar cum puteau ei sa delibereze pe cine o sa aleg eu. Pentru mine insa era foarte clar: pusesem ochii pe cineva si respectivul urma sa o stie.
N-am stat pe ganduri prea mult, ridicandu-ma tare relaxat de la locul meu, si nu m-am oprit decat in fata blondutului, ori mai de graba pe el, asezandu-ma astfel nestingherit la el in poala.
- Dap, tu esti clar cel mai frumos, am ranjit privindu-l admirativ, pastrand distanta dintre chipurile noastre minima.
Apoi n-am mai ezitat nicio clipa, presandu-mi buzele de ale sale violent si insetat, fara sa mai las loc pentru alte intrebari ori neclaritati cu privire la ce voiam.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Noi 26, 2017 10:02 pm

Probabil ca as fi facut si eu pe curiosul daca macar l-as fi cunoscut vreun pic. Dar nu, ca tipul asta aparuse aici abia azi si nu ca i-as fi ratat intrarea, dar zau, eu abia aflasem acum cateva momente cum il cheama. Si nici de asta nu eram tocmai sigur. In plus, nu puteam sa fiu eu prea atent la ce face el, ca deja lumea paria pe mine, bagandu-ma la inaintare.
- Pai eu pun pariu ca il alege pe Andreas, mi-am auzit in cele din urma mentorul comentand. Si cam avea deja cateva pahare la bord, dar nu ne mai mira pe niciunul rezistenta lui Isidius. Cu toate astea, n-am putut sa nu ii arunc atat lui, cat si Morgiannei o privire tare urata. Cei de aici stiau cat se poate de bine ca nu-mi placea sa mai implic in asa ceva. Dar nici ca a mai contat vreo forma de-a mea de protest, ca m-am si trezit cu brunetul in poala, sugerand cum ca eu as fi cel mai frumos si trecand la fapte. Nu apucasem decat sa ii vad privirea si se uita la mine exact in acelasi mod in care se uitau cu totii. Lipindu-si buzele de ale mele atat de apasat si continuand sa ma sarute cu atata pofta, am putut intelege in mod evident tot ce era de inteles. Avea gust de tutun si alcool, iar la un moment dat m-am lasat ghidat de popriile instincte, pana cand n-am mai stiut care dintre noi a baut mai mult. Imi transmitea multa dorinta si eram dominat de asta, fiind evident ce vrea. Dar eu eram cam nesigur. Si daca m-ar fi cunoscut, ar fi inteles si de ce. Si tocmai gandul ca fac ceva gresit m-a facut sa ma opresc si sa sfarsesc contactul dintre noi doi.
L-am privit atent in ochi, zambdu-i slab, in incercarea de a spune ceva.
- Iar tu esti...

Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Joi Noi 30, 2017 3:27 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    

Sus In jos

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funeral of hearts :: Role Play Game :: Role Play Game-
Mergi direct la: