Funeral of hearts

Cum naiba se sparg razele în tavan, Marcele?

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17
AutorMesaj
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 17
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 4:05 pm

De parcă n-aș fi știut și eu ca astea mi-erau opțiunile. Acum trebuia să-mi dau seama și ce ar trebui mai exact să fac, iar ceva îmi spunea că n-am să pot dormi noaptea asta, fix din acest motiv. Știam bine că vreau să fac ceva și că îmi păsa destul de Andreas cât să încerc să rezolv totul. Reușise el să îmi intre rapid la suflet și asta nu era ceva să se întâmple prea des, dar cumva o făcuse, iar acum nici măcar eu nu mai eram sigur ce voiam să se întâmple, căci intențiile mele nu se schimbaseră nicio clipă. Încă îmi doream să-l protejez, naiba mai știe de ce. De mine, cel mai probabil. Sau cel puțin asta țin să cred, deși acum nu mai sunt atât de sigur că să-l îndepărtez e chiar ceea ce țineam să fac, tocmai pentru că e posibil să-l rănesc mai tare.
- Da' știu asta, m-am încruntat, ridicându-mă în sfârșit în capul oaselor, cât să-mi aprind o țigară. Ai vreo propunere? am ales totuși să o întreb, căci știam bine că, în felul ei, Kat totuși se pricepea la rezolvat căcaturi, iar eu cam mă aflam într-unul destul de mare.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Varsta : 20
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Sept 10, 2018 11:16 pm

As fi putut oricand sa tac si sa ma prefac ca nu-i problema mea, insa nu de asta venisem eu aici. In realitate numai eu stiam cat conteau toate astea pentru mine, asa ca nu aveam de gand sa-i intorc spatele prostului tocmai acum.
- E simplu, i-am vorbit degajata, cotinuand mai apoi; il lasi pana iese de acolo, apoi te duci urgent la el sa-i spui ce ai de zis, ca am inteles ca e destul de intelegator. Da' bine, tu ai dat-o rau in bara si exista posibilitatea sa nu vrea nici macar sa auda de tine, asa ca insisti pana te saturi. Ba chiar ai putea vorbi si cu Isidius, el sigur ar face lucrurile mai usoare.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Sept 10, 2018 11:31 pm

Cumva, stiusem de cand am intrebat ca daca e cineva care sa-mi dea branciul de care aveam eu nevoie, aceea e in mod clar Kat. Stiam eu ca ii pasa, ca altfel nu s-ar mai fi sinchisit pana acum sa stea sa imi povesteasca tot ce nu reuseam eu de unul singur sa pun cap la cap, caci nici sa mai gândesc limpede nu puteam si ajunsesem la total alte scenarii.
- Isidius, zici, am ramas pe ganduri auzindu-i numele roscatului, caci inainte sa plec avusesem eu probleme mele cu el.
Si cunoscandu-l cum il stiam eu, mi-era greu sa deduc ce treaba ar putea avea el cu Andreas, chit ca aseara, la petrecere imi paruse tare schimbat. Insa nu ramasesem noi in cei mai buni termeni, iar acum nu stiu sigur ce sa cred ca se va intampla. Insa macar sa incerc tot pot.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Varsta : 20
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Sept 10, 2018 11:58 pm

Cum indraznea? Cum putea sa-mi faca asa ceva? Idiotul nenorocit merita sa moara in chinuri pentru asta. Ba mai mult, merita sa-i fie smulsa inima din piept si data la caini. Ori sa piara in flacari, ca sa ii pot auzi pielea nenorocita sfaraind, in timp ce torn mai mult benzina pe dobitoc.
Reusisem sa am incredere in jigodia pamantului, ca mai apoi sa il astept ca un fraier pentru ca el sa nu mai apara. Probabil ca nici nu avusese de gand sa o faca vreodata, iar asta nu-mi dadea de inteles decat ca totul nu fusese altceva decat vreun plan de-al lui, ori vreo simpla distractie de moment. Si mai ca nu-i venea sa cred ce fiinta execrabila putea fi. Mai ales cu mine. Caci daca era sa dam timpul inapoi, eu sacrificasem cam multe pentru ca el sa revina la vechiurile obiceiuri de nimic. Si zau ca nu meritam asa ceva, nici macar din partea lui. Dar se parea ca daca si-a primit atentia mult dorita, avea senzatia ca se putea folosi de mine dupa cum avea chef. Ori asa ceva nu se putea intampla.
Inainte de a iesi pe usa, am mai aruncat o singura privire scurta in fata oglinzii, analizandu-mi tinuta si aranjandu-mi parul pentru ultima data. Imi jurasem ca nu ma voi duce la petrecere decat in momentul in care voi simti ca totul este in regula, insa brusc nu puteam vedeam un moment mai potrivit.
Afisand zambetul specific si atitudinea increzatoare, am reusit totusi sa-mi fac aparitia la ziua blondei pe care o sarbatoaream astazi. N-a durat prea mult si am si ochi bruneta de care aveam nevoie. Ba chiar era in compania roscovanului despre care mentionasem in discutia anterioara, iar asta nu putea decat sa ma bucure.
- Deci va distrati? mai mult am constatat, observand cum privirile sunt atintite catre mine.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mar Sept 11, 2018 12:22 am

Ajunsesem deja de ceva vreme si, dupa tipicele discutii amicale pe care le purtasem cu mai toti cunoscutii care imi ieseau in intampinare, am ajuns cumva tot cu Isidius la povesti, sorbind bere dupa bere. Imi si convenea compania sa, caci stilul lui liniștitor era fix ceea ce imi trebuia acum, mai ales ca aveam eu o presimtire tare proasta si nu avea neapărat legatura cu mine. Reusisem insa sa ma destind cat de mult se putea, iar asta nu putea decât sa ma incante.
Mai aruncam din cand in cand privirea catre usa, cautand sa zaresc momentul in care mi-ar fi apărut si cel mai bun amic. Si chiar am reusit sa surprind intrarea blondului, incruntandu-ma instant cand l-am vazut de unul singur. Iar de aici nu mi-a fost deloc greu sa deduc ce se întâmplase, data fiind si intarzierea acestuia. Zavien il lăsase balta, ca o jigodie ordinara ce se arătase a fi de fiecare data. Iar acum era chiar mai rau, pentru ca, desi Ev isi afisase zambetul tipic si venea increzator spre mine si partenerul meu de discutie, stiam ca numai bine nu se simte. Era clar, mai ales cand il cunosteam asa bine. Iar de mine nu putea ascunde lucrurile astea.
Totusi, imediat ce l-am auzit, n-am putut sa nu surad, ridicandu-ma instant de pe scaun cat sa-i ofer o presuprusa imbratisare de "bun venit". Ma gandeam ca ar avea nevoie de una acum, chiar daca nu aveam de gand sa aduc vorba de boul ala, caci daca nu e cu el acum, e clar ca nu ii merita atentia.
-Ia stai aici sa te distrezi si tu cu noi, l-am indemnat numaidecât, oferindu-i o doza de bere dintre cele asezate langa mine.
Cat despre Zavien, n-o sa fie bine deloc de el daca-l prind. Caci Ev, orice ar zice, știam ca tine prea mult la nenorocit. Dar eu nu pot lasa sa-mi scape lucruri de genul, mai ales cand astfel de jivine se incurca cu cei la care se intampla sa tin atat de mult.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    

Sus In jos

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ
Sus 
Pagina 17 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funeral of hearts :: Role Play Game :: Role Play Game-
Mergi direct la: