Funeral of hearts

Cum naiba se sparg razele în tavan, Marcele?

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17
AutorMesaj
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 17
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 4:05 pm

De parcă n-aș fi știut și eu ca astea mi-erau opțiunile. Acum trebuia să-mi dau seama și ce ar trebui mai exact să fac, iar ceva îmi spunea că n-am să pot dormi noaptea asta, fix din acest motiv. Știam bine că vreau să fac ceva și că îmi păsa destul de Andreas cât să încerc să rezolv totul. Reușise el să îmi intre rapid la suflet și asta nu era ceva să se întâmple prea des, dar cumva o făcuse, iar acum nici măcar eu nu mai eram sigur ce voiam să se întâmple, căci intențiile mele nu se schimbaseră nicio clipă. Încă îmi doream să-l protejez, naiba mai știe de ce. De mine, cel mai probabil. Sau cel puțin asta țin să cred, deși acum nu mai sunt atât de sigur că să-l îndepărtez e chiar ceea ce țineam să fac, tocmai pentru că e posibil să-l rănesc mai tare.
- Da' știu asta, m-am încruntat, ridicându-mă în sfârșit în capul oaselor, cât să-mi aprind o țigară. Ai vreo propunere? am ales totuși să o întreb, căci știam bine că, în felul ei, Kat totuși se pricepea la rezolvat căcaturi, iar eu cam mă aflam într-unul destul de mare.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Varsta : 21
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Sept 10, 2018 11:16 pm

As fi putut oricand sa tac si sa ma prefac ca nu-i problema mea, insa nu de asta venisem eu aici. In realitate numai eu stiam cat conteau toate astea pentru mine, asa ca nu aveam de gand sa-i intorc spatele prostului tocmai acum.
- E simplu, i-am vorbit degajata, cotinuand mai apoi; il lasi pana iese de acolo, apoi te duci urgent la el sa-i spui ce ai de zis, ca am inteles ca e destul de intelegator. Da' bine, tu ai dat-o rau in bara si exista posibilitatea sa nu vrea nici macar sa auda de tine, asa ca insisti pana te saturi. Ba chiar ai putea vorbi si cu Isidius, el sigur ar face lucrurile mai usoare.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Sept 10, 2018 11:31 pm

Cumva, stiusem de cand am intrebat ca daca e cineva care sa-mi dea branciul de care aveam eu nevoie, aceea e in mod clar Kat. Stiam eu ca ii pasa, ca altfel nu s-ar mai fi sinchisit pana acum sa stea sa imi povesteasca tot ce nu reuseam eu de unul singur sa pun cap la cap, caci nici sa mai gândesc limpede nu puteam si ajunsesem la total alte scenarii.
- Isidius, zici, am ramas pe ganduri auzindu-i numele roscatului, caci inainte sa plec avusesem eu probleme mele cu el.
Si cunoscandu-l cum il stiam eu, mi-era greu sa deduc ce treaba ar putea avea el cu Andreas, chit ca aseara, la petrecere imi paruse tare schimbat. Insa nu ramasesem noi in cei mai buni termeni, iar acum nu stiu sigur ce sa cred ca se va intampla. Insa macar sa incerc tot pot.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Sept 10, 2018 11:58 pm

Cum indraznea? Cum putea sa-mi faca asa ceva? Idiotul nenorocit merita sa moara in chinuri pentru asta. Ba mai mult, merita sa-i fie smulsa inima din piept si data la caini. Ori sa piara in flacari, ca sa ii pot auzi pielea nenorocita sfaraind, in timp ce torn mai mult benzina pe dobitoc.
Reusisem sa am incredere in jigodia pamantului, ca mai apoi sa il astept ca un fraier pentru ca el sa nu mai apara. Probabil ca nici nu avusese de gand sa o faca vreodata, iar asta nu-mi dadea de inteles decat ca totul nu fusese altceva decat vreun plan de-al lui, ori vreo simpla distractie de moment. Si mai ca nu-i venea sa cred ce fiinta execrabila putea fi. Mai ales cu mine. Caci daca era sa dam timpul inapoi, eu sacrificasem cam multe pentru ca el sa revina la vechiurile obiceiuri de nimic. Si zau ca nu meritam asa ceva, nici macar din partea lui. Dar se parea ca daca si-a primit atentia mult dorita, avea senzatia ca se putea folosi de mine dupa cum avea chef. Ori asa ceva nu se putea intampla.
Inainte de a iesi pe usa, am mai aruncat o singura privire scurta in fata oglinzii, analizandu-mi tinuta si aranjandu-mi parul pentru ultima data. Imi jurasem ca nu ma voi duce la petrecere decat in momentul in care voi simti ca totul este in regula, insa brusc nu puteam vedeam un moment mai potrivit.
Afisand zambetul specific si atitudinea increzatoare, am reusit totusi sa-mi fac aparitia la ziua blondei pe care o sarbatoaream astazi. N-a durat prea mult si am si ochi bruneta de care aveam nevoie. Ba chiar era in compania roscovanului despre care mentionasem in discutia anterioara, iar asta nu putea decat sa ma bucure.
- Deci va distrati? mai mult am constatat, observand cum privirile sunt atintite catre mine.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mar Sept 11, 2018 12:22 am

Ajunsesem deja de ceva vreme si, dupa tipicele discutii amicale pe care le purtasem cu mai toti cunoscutii care imi ieseau in intampinare, am ajuns cumva tot cu Isidius la povesti, sorbind bere dupa bere. Imi si convenea compania sa, caci stilul lui liniștitor era fix ceea ce imi trebuia acum, mai ales ca aveam eu o presimtire tare proasta si nu avea neapărat legatura cu mine. Reusisem insa sa ma destind cat de mult se putea, iar asta nu putea decât sa ma incante.
Mai aruncam din cand in cand privirea catre usa, cautand sa zaresc momentul in care mi-ar fi apărut si cel mai bun amic. Si chiar am reusit sa surprind intrarea blondului, incruntandu-ma instant cand l-am vazut de unul singur. Iar de aici nu mi-a fost deloc greu sa deduc ce se întâmplase, data fiind si intarzierea acestuia. Zavien il lăsase balta, ca o jigodie ordinara ce se arătase a fi de fiecare data. Iar acum era chiar mai rau, pentru ca, desi Ev isi afisase zambetul tipic si venea increzator spre mine si partenerul meu de discutie, stiam ca numai bine nu se simte. Era clar, mai ales cand il cunosteam asa bine. Iar de mine nu putea ascunde lucrurile astea.
Totusi, imediat ce l-am auzit, n-am putut sa nu surad, ridicandu-ma instant de pe scaun cat sa-i ofer o presuprusa imbratisare de "bun venit". Ma gandeam ca ar avea nevoie de una acum, chiar daca nu aveam de gand sa aduc vorba de boul ala, caci daca nu e cu el acum, e clar ca nu ii merita atentia.
-Ia stai aici sa te distrezi si tu cu noi, l-am indemnat numaidecât, oferindu-i o doza de bere dintre cele asezate langa mine.
Cat despre Zavien, n-o sa fie bine deloc de el daca-l prind. Caci Ev, orice ar zice, știam ca tine prea mult la nenorocit. Dar eu nu pot lasa sa-mi scape lucruri de genul, mai ales cand astfel de jivine se incurca cu cei la care se intampla sa tin atat de mult.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 26, 2018 10:41 pm

Puteam macar sa admit ca, venind aici, am facut alegerea corecta. Nu era oricum ca si cum as fi putut ramane inchis in camera toata noaptea, asta ar fi insemnat sa ii dau satisfactie idiotului, ori eu numai asa ceva nu aveam de gand sa fac. De ce sa stau si sa-mi plamg de mila, cand puteam veni aici, sa ma distrez putin si sa beau o bere cu prietena mea cea mai buna? Oricum lucrurile pareau sa stea destul de bine pentru ea, avand in vedere noul ei companion, caci odata la vederea roscovanului nu am putut sa nu chicotesc scurt, stiind ca oricum aveam o seara intreaga la dispozitie sa ma distrez pe seama lor tocmai din acelasi motiv invocat doar cu putin timp in urma.
Imbratisarea primita, pe de alta parte, nu m-a facut decat sa zambesc mai tare, incercand sa trag de timp pentru a o strange cat mai tare. Cumva ea stia ce stia, iar eu clar nu aveam sa recunosc. Insa nu asta conta acum. Momentan aveam in minte alte planuri.
- Oricum nu planuiam sa plec, i-am confirmat, stiind ca momentul asta trebuia trait. Si trebuia sa ma bucur de el.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 26, 2018 11:16 pm

Nu durase mult pana sa imi fac de lucru cu o sticla de vodka, care acum zacea goala pe una din mese. Ma luasem la ceva discutii cu lumea, deci gândurile mele erau in toate directiile posibile acum. Dar asta nu imi fusese de ajuns cat sa uit de o anumita idee ce imi inflorise in minte de cateva zile, si cu care nu numai eu fusesem de acord. Iar acum aveam circumstantele ideale sa pun totul in practica, mai ales ca privirea imi picase asupra lui Quinerass vreo cateva secunde, cat sa stiu ca asta ar fi fost momentul potrivit sa actionez.
Desi, cam lipsea un element relativ important. Si inca o persoana care sa fie anuntata de planul serii, iar eu nu voiam sa pierd niciun alt minut, pentru ca incepusem sa ard de nerabdare, tocmai pentru ca n-am mai facut vreo alta tampenie de cam mult timp.
Asa ca nici ca m-am sfiit vreo clipa, ridicandu-ma de la locul meu cat de brusc se putea si chiar in mijlocul propozitiei lui Viciar, doar ca sa il fixez pe Landeriev, tragandu-l dupa mine fara sa anunt absolut nimic.
Avea oricum sa isi primeasca explicatiile imediat, iar la treaba asta mi-era clar ca va avea sa fie de acord cu toata schema. Asa ca, imediat ce am ajuns intr-un colt in care sa pot discuta cu el fara intreruperi, mi-am dat drumul la gura, fara nici cel mai mic ocolis.
- Ia fii tu putin atent: noi zicem ca Arenyell si Quinerass ar merge bine impreuna, deci vrem sa-i cuplam, i-am dezvaluit incantat, asigurandu-ma ca sarbatoritul in cauza era in total alta parte si nu se ingrijea sa fie atent la mine, cel putin nu cat sa realizeze ca un complot tocmai ce lua contur aici. Te bagi? am intrebat in continuare, revenind la cel din fata mea.
Nu ca absenta lui in planul asta ar fi influentat desfasurarea acestuia, dar consideram ca o sa ii placa tare mult ideea, oricum.
Pentru ca mie imi placea si știam bine cat de tare s-ar potrivi ei doi de fapt, tocmai pentru ca ii cunosteam pe amandoi si nu imi era greu sa realizez ca, pe langa faptul ca sunt singuri, ar fi perfecti unul pentru celălalt.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Oct 05, 2018 3:20 pm

Nici ca apucasem sa stau locului prea mult, fiindca, oricat mi-ar fi placut sa stau la palavre cu fiecare dintre ei, m-am limitat la doar cateva discutii simple cu cei care mi-au iesit pur si simplu in cale. Oricum toata sala era acaparata de persoane, asa ca-mi era incredibil de greu sa tin cont de fiecare suflet care intra si iese.
Nu mult a durat si m-am simtit luat de acolo de nimeni altul decat Caled, care cine stie ce punea la cale. De aceea l-am privit incurcat pe blond, avand grija sa nu-mi scap paharul din mana pe drum, in timp ce-mi doream sa aflu ce era atat de urgent.
Auzind intr-un final ideea lui mareata, nu m-am putut abtine sa nu chicotesc, fiind usor amuzat de ce ii putea trece lui prin cap cateodata. Desi nu mi-a luat mult sa ma decid, cantarind imediat optiunile si realizand ca asta chiar nu suna rau deloc. Nu trebuia sa-i vizualizez pentru a stii ca ar putea avea dreptate, caci, ce-i drept, nu ma gandisem niciodata la cei doi intr-o astfel de formula. Cu toate astea, eu stiam tare bine ce fel de persoane erau amandoi si nu eram singurul. Tocmai de aceea am zambit, pregatit sa ii dau si un raspuns.
- Ma bag. Care-i planu'? am dorit sa aflu, fiindca deja se mentionase ca nu eram singurii implicati, iar la cum il stiam eu pe cel de dinaintea ochilor mei, puteam garanta ca a avut timp sa se gandeasca la mai mult decat o simpla idee. Iar eu nu puteam spune ca nu eram nerabdator sa aflu.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Oct 05, 2018 3:44 pm

Eram sigur că îi va plăcea ideea, motiv pentru care am și rânjit tare încântat din momentul în care mi-au fost cerute detaliile planului, la care mă gândisem oricum cât se poate de bine, cum obișnuiesc să fac cu orice.
- Păi, prima parte e deja în deșfășurare. Eriandre ar trebui să facă ceva cât să se asigure că ăia doi sunt în același loc și cât se poate de aproape, i-am dezvăluit pentru început, știind cât de greu mi-a fost să-mi fac amicul să contribuie la ceva bun, deși, privind în direcția sa, părea să se distreze destul de bine, iar după cum vedeam eu lucrurile, deja planul se punea în mișcare. Acum, Arenyell urmează să se împiedice, și pentru că eu îl cunosc bine pe Quinerass, ăla nu-i destul de bou să îl lasă să cadă, deci sigur îi ies cavalerismele din el în momentul ăla, am continuat să povestesc, tare mândru de tot ce planificasem până acum, făcând o pauză numai cât să mă culez către o sticlă pe jumătate golită, aflată pe una din mesele de lângă mine și fără să-mi pese a cui fusese ori ce era înăuntru. Iar acum ar cam fi momentul tău, pentru că am nevoie ca fix atunci să pui cea mai romantică și tâmpită melodie posibilă, numai ca să te asiguri că or să-i apuce dansatul împreună, am încheiat ce aveam de zis momentan, chit că asta ar fi fost numai o mică parte din tot ce gândisem. [color=gray]Pentru început, cel puțin. Mai în colo o să mă asigur eu că o să ajungă bot în bot jumătate de noapte. [color]
Aveam metodele mele și știam eu că totul o să dea roade, până la urmă.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Oct 05, 2018 6:34 pm

Inca de cand incepuse si pana acum lucrurile pareau sa mearga incredibil de bine. Lipsita de incidente, crize sau de cine stie ce musafiri nepoftiti, ai putea spune ca era chiar o pretrecere reusita. Ori eu nu aveam nevoie decat de o atmosfera placuta pentru a ma putea simti bine. In plus, imi placea nespus sa ii mai arunc din cand in cand cate o privire discreta sarbatoritului pentru a-i putea reciti fericirea de pe chip, pentru ca era imposibil sa il privesti pe Arenyell si sa nu observi tot valul de energie pe care il emana. Iar asta nu putea decat sa ma bucure, fiindca stiam cu totii cat de tare merita el toate astea.
Exentheon statea foarte confortabil cu o bere in mana si o tigara proaspat aprinsa in cealalta, facand pauze intre cele doua pentru a mai putea comenta sau a aduce argumente in discutia pe care o incepusem de foarte putin timp. Ii analizam reactiile si puteam constata usoara incantare si relaxare de care dadea dovada. Bineinteles, asta daca, atunci cand se vorbea de Exentheon, putea fi mentionata incantarea, caci era un lucru deja cunoscut ca amicul meu nu isi prea exterioriza emotiile, ori cel putin nu cele de genul acesta. Insa nu ma puteam plange, fiindca daca Exentheon era chiar in fata mea, ei bine, pe Isidius abia daca am apucat sa il vad. Acelasi lucru il puteam spune si despre ceilalti amici ai mei, care erau aparent mult prea rasfirati si linistiti pentru moment.
cu toate acestea, am fost totusi in stare sa-l observ pe Zaeryus, cat si ceea ce a urmat dupa. La scurt timp dupa infatisarea sa in aria mea vizuala, am putut remarca si blondul usor dezechilibrat din cauza lui, ca mai apoi sa ma vad in masura sa intervin la timp. Asa am reusit eu sa-l prind pe sarbatorit in bratele mele, intocmai inainte de evidentul impact care il astepta.
L-am privit lung in ochi, asigurandu-ma mai apoi ca revine pe picioare, chiar daca nu i-am dat drumul decat atunci. Acela a fost momentul in care mi-a fost dat sa aud inceputul a ceea ce parea a fi Careless Whisper, asa ca nu m-am prea putut abtine sa nu zambesc, avand in vedere pozitia in care ma aflam.
- Ce minunat, se auzi imediat comentariul lui Exentheon, care oricum fusese marton intregii scene. Ii simtisem oricum ironia si nemultumirea din tot, insa alesesem sa il ignor, stiind ca asta avea sa fie cea mai adcvata decizie pentru moment.
- Esti bine? am dorit totusi sa confirme, avand inca indreptata atentia in directia blondului.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Oct 05, 2018 7:23 pm

Să spunem doar că de când începuse petrecerea, eu nu apucasem să stau jos nici măcar o secundă și pierdusem numărul paharelor rătăcite pe oricare masă ar fi nimerit, din moment ce toată lumea căuta să petreacă timpul în compania mea. Deja fusesem implicat în atâtea discuții mai mult sau mai puțin fugitive, motiv pentru care nici nu prea mai realizam ce și cu cine vorbisem, ori ce făceam de fapt. Nu mă plângeam, însă, căci toată atenția și toată lumea care apărea și numai să mă salute reușise mai de grabă să mă umple cu chiar mai multă energie, iar eu știam prea bine că lucrurile nu aveau cum să devină mai plăcute, din moment ce totul se dovedise atât de minunat, iar toate fricile și ezitările mele se evaporaseră încă de la bun început.
În momentul acesta însă reușisem să fiu captat de Eriandre, discuția cu acesta reușind să-mi ofere măcar un răgaz cât să pot termina berea pe care o plimbasem cu mine până acum. Momentan se revolta intens despre naiba știe mai ce, pentru că, să fiu sincer, nici măcar nu eram cu adevărat atent la el, însă învățasem să mimez asta tare bine. Nu eram atent la mai nimic, de altfel, și ăsta a fost și motiv pentru care mi-am simțit corpul înclinându-se, grație impactului pe care îl suferise cu un Zaeryus mult prea grăbit și la fel de aerian ca mine în momentul de față. Eram cât se poate de pregătit pentru impactul cu podeaua, inevitabil în momentul acesta, rămânând profund surprins când m-am trezit în picioare, stabilizat de către Quinerass, care avusese prezența de spirit cât să mă prindă la timp. Iar cunoscându-l, astfel de gesturi nu mă uimeau deloc, căci se dovedise de atâtea ori a fi o prezență atât de plăcută. N-am putut deci să nu îi zâmbesc calm, expresia mea devenind chiar mai colorată când am surprins începutul inconfundabil de la Careless Whisper. Și poate că era un moment chiar interesant pentru o așa alegere, dar eu mă amuzam cât se poate de tare de situația creată.
- N-am pațit nimic, datorită ție, i-am confirmat brunetului, în cele din urmă, fără însă să mă abțin din a chicoti în continuare. Dansezi? l-am întrebat, și, deși poate că intenția a fost de a glumi, nu era deloc o idee rea.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Oct 07, 2018 6:43 pm

Mi-am pastrat zambetul si dupa ce i-am auzit raspunsul, urmand ca acesta sa se largeasca doar la simplu auz al propunerii sale, usor hilare, avand in vedere situatia in care ne aflam amandoi. Dar, chiar si cu toate astea, nu puteam spune ca regret. Arenyell era bine, seara era inca lipsita de incidente neplacute, iar mie nu-mi ramanea altceva de facut decat sa ma distrez in continuare.
- Sigur, am acceptat la scurt timp dupa, fara sa ezit vreo clipa sa profit de ocazie pentru a-mi putea pune in aplicare planurile anterior stabilite.
Si totusi, chiar daca imi facea o deosebita placere sa stau in preajma blondulu si sa-mi petrec timpul cu el, nu puteam sa las lucrurile in voia sortii si sa nu ma gandesc, macar cateva clipe, ca poate asta nu era tocmai o coincidenta. Poate era doar o banuiala, insa eu eram tare tentat sa cred ca nu ma insel. Caci pur si simplu exista ceva care ma facea sa cred toate astea.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Oct 07, 2018 7:15 pm

- ZAERYUS -

Da' bine ca am stat eu sa ii fac pe impiedicatul lui Calen, ca numai el putea gandi asa ceva. Si uneori imi vine sa ma cert si pe mine ca il sustin cu ideile lui, dar parca asta imi placuse si mie. Acum, insa, aveam alta treaba, pentru ca, pe langa faptul ca stomacul meu inca tipa dupa mancare, m-am trezit si ca mi-am uitat telefonul in camera, motiv  pentru care parasisem putin timp petrecerea, cat sa il pot recupera.
Am traversat grabit holurile cat de poate de pustii la ora asta, intrand fara pic de subtilitate in camera pe care o imparteam cu animalul de Deverus, care inca lenevea ca un bou ce si este.
- Ba, scoala si tu odata, i-am strigat trantorul in timp ce intram, cautand cu privirea dispozitivul dupa care venisem. Mi-e foame, am tinut sa adaug in timp ce înaintam, odata ce ochisem ceea ce cautam.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Oct 07, 2018 7:36 pm

Ziua de azi fusese cam aglomerata, ce-i drept. Dar in mare parte nu apucasem sa fac prea multe, ca intr-un final sa ma decid sa iau o mica pauza.
Asa am ajuns eu sa adorm, de data asta pe patul meu, fara sa ma trezesc prin alte parti. Marea nenorocire a fost sa aud glasui potaii pe post de desteptator. Caci nu se putea sa isi vada de treaba lui, de care oricum nu ma prea interesa.
- Taci dracu', caine, am cometat, la orice ar fi avut el de zis. Apoi brusc am deschis ochii la auzul cuvantului "mancare". Nu am avut nevoie de mai mult pentru a ma ridica in sezut, privind acum in directia brunetului mult pprea grabit. Ramai acolo unde esti, am un plan, l-am anuntat, cascand mai apoi.
Zau ca ar mai fi merg umpic de somn. Macar niste amarate de cinici minute.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Oct 07, 2018 8:14 pm

- ZAERYUS -

Stiam eu ca asta nu reacționează decat la mancare. Zici ca e setat, ca e primul om mai fomist decat mine. Iar asta oricum spune destul de multe de la sine.
Dar cum stiam ce am eu in cap acum, apreciam o idee chiar si de la el, ca parca ii merge binisor mintea cand vine vorba asa ceva. N-am putut totusi sa nu-mi dau ochii peste cap, ca am inceput sa ma misc ca disperatul de colo pana colo, numai pentru ca se gasise el sa imi comande sa stau locului.
- Pai spune odată, i-am cerut, in timp ce imi puneam in cele din urma telefonul in buzunar, sa ma asigur ca n-am sa-l mai uit inca odata.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Oct 07, 2018 9:29 pm

Mi-am aruncat privirea asupra cainelui comentator si mi-am dat imediat drumul la gura:
- Aia au mancare, i-am sugerat cat sa il fac atent, apoi am continuat si mai mandru de ce-mi trecea prin cap: Le furam frigideru'. Iar daca ma ajuti, iti dau jumate din ce-i in el. Inteles?
Nu ca asteptam eu prea mult pentru raspunsul lui, insa cat se gandea el, aveam si eu ragaz cat sa ma scol in picioare si sa parasesc, cu tragere de inima, patul meu moale si calduros. Dar aveam o misiune de indeplinit si nu ma lasam pana nu le luam galagosilor toata mancarea.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Dum Oct 07, 2018 11:14 pm

- ZAERYUS -

Nu mi-a luat mult sa procesez ideea boului si imediat dupa am si ajuns la concluzia ca imi place ce zice acolo.
Stiam oricum foarte bine ca Arenyell are destula mancare si nu cred eu ca s-ar supara printesa daca fix eu as lua-o, ca si asa majoritatea tot la mine ar fi ajuns, din moment ce majoritatea nu sunt nici pe departe atat de interesati de asta.
- Ma bag, am raspuns cat se poate de clar, deja facandu-mi drum catre usa. Da' hai dracu' mai repede, pana nu li se face foame si alorlalti.
Pentru ca asta ar insemna mai putin pentru mine, iar mie nu-mi convine. Sunt un mare egoist si sincer nu ma doare daca ramane poporu' fara ce manca, ca doar nu le sutim si rezervorul de bere.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Oct 08, 2018 12:21 am

Luand-o pe urmele pataii de talie mica, care inca guita ceva acolo, n-am putut sa nu ma stramb, realizand ca prea mult se trezea el sa dea din gura. Putea macar sa taca odata, ca oricum nu era prea important ce avea el de zis.
- Pai misca-te dracu', ca tu esti ala pitic care abia merge, i-am raspuns la randul meu, ii timp ce urmaream sa ajung totusi cat mai repede in sala principala. Bineinteles ca odata ajuns nu am facut altceva decat sa ochesc din start obiectul pentru care m-am deranjat personal sa ma trezesc si sa imi fac aparitia. Oricum stiam si eu ca printesa nu avea sa se supere pentru ca il scapam de mancare. Landeriev avea cu siguranta sa ma injure, insa frate-sau clar avea sa-mi multumeasca. In plus, aveam sa ma revansez cel mai probabil maine, acum ca s-a intors. Tu il iei dintr-o parte, eu din cealalta si apoi ne caram afara, i-am comunicat, exact inainte de a ma repezi la imensitatea care de acum va fi asezata pe post de trofeu in camera impartita cu potaia. Si, ca sa fiu sincer, deja mi se activa imaginatia numai la gandul ca acolo s-ar fi putut afla placinta. Iubeam placinta la fel cum iubeam si viata, doar ca mai mult placinta. Aia e pe viata. Si nici nu te lasa la greu.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Lun Oct 08, 2018 8:52 pm

Am ignorat total comentariul boului cu privire la înălțimea mea, din moment ce mi-era clar că oricum nu avea nimic altceva de care să se lege, iar pe mine nici că mă durea de cum imi isulta malacul statura adorabilă. Aveam și așa, alte scopuri acum, deci am făcut încă odată drumul spre sala principală, chiar mai grăbit de data asta. Observasem oricum că nu se schimbase mai nimic de când plecasem, iar amicii mei aveau cu totul alte treburi, deci am trecut aproape neobservați. Direcția era cât se poate de clară, de altfel, și nici că m-am oprit până la frigider, rânjind numai la gândul că în puțin timp chestia asta va trona în mijlocul camerei mele și nu va sta ca aici, pe post de decor.
- Da' la cât de mare te dai aș fi crezut că poți să cari și singur, nu m-am abținut din a comenta, deși mă conformasem planului oricum.
N-aveam eu să-l las să ia totul pentru el, că doar am făcut un pact, iar eu sunt tip de onoare. Și, mai important, îmi vreau partea.
Tocmai de aceea am și început să car, trecând prin mulțime fără nici cea mai mică problema, cu câte o înjurătură strigată și pentru idioții neatenți care nu știau să se dea din potecă.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    

Sus In jos

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ
Sus 
Pagina 17 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funeral of hearts :: Role Play Game :: Role Play Game-
Mergi direct la: