Funeral of hearts

Cum naiba se sparg razele în tavan, Marcele?

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Urmatorul
AutorMesaj
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 20
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 12:12 am

Imi era imposibil sa nu observ felul in care Nyxis il necajea, avand in vedere ca Irathius s-a cam schimbat la fata de cum a auzit orice ar fi avut acesta de zis. Dar eu stiam ca interventiile nu-i erau cu rea vointa.
- Uite-l pe Xander, atentiona Saya, facandu-ma sa privesc in directia vampirului, aflat in compania unei persoane noi, dar cu o prezenta atat de familiara. Hai la el, ii demna si pe ceilalti, ca in scurt timp sa-mi readuc privirea pe cel cu care conversam.
- Ei bine, totul se intampla cu un motiv, iar asta e putin cam inevitabil, i-am raspuns blondinului, zambind slab. Aveam motivele mele clar pentru care alesesem sa-i spun asta. Nyxis a mai mentionat de tine, am ales sa-i mai dezvaluit, la fel de dezinvolt ca si pana acum.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Varsta : 17
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Rasă: Demon

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 12:41 am

Posibil să mă fi lăsat așteptat, însă timpul e deja destul de relativ cât să se miște după dorințele fiecăruia, deci, teoretic, oricând aș fi ajuns era momentul potrivit. În cele din urmă, Nereventhrynn alesese să nu mă însoțească de data aceasta, iar eu, în calitate de prieten bun ce și sunt, nu puteam decât să mă distrez și pentru el, ceea ce avea să-mi fie destul de ușor, căci amicul meu nu era tocmai cea mai euforică persoană. Însă eu eram cât pentru doi, așa că nu-mi rămăsese decât să-mi fac apariția în sala mare, de unde puteam auzi deja zumzetul muzicii, lucru ce nu putea decât să mă entuziasmeze mai mult, căci cunosc prea bine petrecerile lui Arenyell.
Ajuns în încăperea dorită, am zâmbit de-a dreptul mulțumit de faptul că intrasem chiar prin spatele scenei, care la momentul curent se întâmpla să fie cât se poate de goală. Ori era, până ce mi-am făcut eu apariția în cele din urmă, încântat de toate privirile ce se ațintiseră asupra mea chiar în același moment. Aveam efectul ăsta și o știam prea bine, reușind de fiecare dată să atrag toată atenția când doream. Desigur, nu era ca și cum inteția mea ar fi fost să acaparez petrecerea, dar nu puteam să mă prezint fără vreo surpriză dedicată sărbătoritului, care mi-era tare drag oricum.
Și asta am și făcut, intrându-mi rapid în rol și cu chitara în brațe, pentru a-i putea cânta clasicul „La mulți ani!”. Ori poate nu atât de clasic, pentru că reușisem să alterez toate versurile, în așa fel încât până la sfârșit, întreaga sala avea deja zâmbetul pe buze, iar Arenyell aplauda încântat, apropiindu-se de scenă, pentru a mă întâmpina.
- Chiar mă întrebam când ai să apari, mi se adresă, în timp ce-i ofeream o scurtă îmbrățișare. Hai, că tu trebuie să cunoști niște lume, adăugă mai apoi, fără să-mi lase prea mult timp, din moment ce m-am trezit deja târât către un grup tare colorat, strâns în jurul unor figuri relativ familiare mie, mai mult sau mai puțin.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 12:56 am

Cumva fusesem tarat aici. Poate ca-l gasisem eu pe Valerian, ceea ce fusese relativ usor, avand in vedere ca prea multa lume il cunostea. De cum dadusem buzna la el in camera fusesem asaltat cu intrebari, urmand ca in cel mai scurt timp sa-l cunosc pe cel sarbatorit, ajungand in mod clandestin si  la petrecerea lui. Era o prezenta tare placuta, ce-i drept, insa odata ajuns, atat varul meu, cat si sora mea mai mare tot insistau sa le cunosc aproiatii, plimbandu-ma de colo-colo. Problema era ca ajunsesem sa cunosc atat de multe persoane noi incat ma cam pierdusem umpic. Asta pana sa remarc noul venit de pe scena, care cam fura toate privirile. Insa nu puteam sa ma plang tocmai eu, avand in vedere ca el chiar parea o persoana interesanta, iar prezenta lui aici parea sa il incante tare mult pe sarbatorit. Apoi mai eram si eu si nu puteam sa nu ma intreb cine o fi el. Intr-un fel nici nu stiam de ce-mi doream sa stiu asta. Practic nici macar nu era treaba mea. Dar, chiar si asa, aveam eu o vaga senzatie ca tot aveam sa aflu oricum.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 1:14 am

Mă țineam aproape de Arenyell, analizând fețele cunoscute pe care le întâlneam în drum și cât se poate de încântat în privința tuturor celor ce se îngrămădeau să mă salute. Se întâmpla să fiu cunoscut de mult mai multe persoane decât știam personal, însă nu mă deranja nici de cum, căci nu aveam nicio problemă în a arăta câte un zâmbet oricui se încumeta să vină să schimbe vreo vorbă cu mine.
Am reușit, însă, atât eu cât și blondul, să ajungem la grupul indicat încă de la început de acesta, remarcând rapid persoanele prezente. Majoritatea îmi erau cunoscute cel puțin din vedere, deși cu o parte avusesem destule discuții plăcute până acum și niciunul nu îmi displacea. Cu toate acestea, am reușit să identific și un chip străin, asupra căruia m-am oprit, dorind să aflu cu cine am plăcerea.
- Presupun că majoritatea vă cunoașteți, dar... începu amicul meu, fiind însă întrerupt chiar de mine, căci observasem deja cum Arenyell începuse să-și ia rolul de gazdă prea în serios, iar eu știam clar că entuziasmul lui poate deveni coplesitor, chit că mă bucuram să-l văd în cele din urmă zâmbind, după ce în ultima săptămână fusese complet întors pe jos.
- Arenyell, mai respiră din când în când, m-am adresat acestuia cât se poate de jovial, ca mai apoi să-mi pot restabili atenția asupra celor prezentați, și, în special, al celui ce momentan mi-era anonim. Pe tine nu te știu, i-am vorbit acestuia cu calm, cât se poate de curios la adresa sa.

I·ᴍ ᴜɴᴄᴏɴᴛʀᴏʟʟᴀʙʟᴇ﹐ ᴇᴍᴏᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ ᴄʜᴀᴏᴛɪᴄᴀʟʟʏ ᴘʀᴏᴘᴏʀᴛɪᴏɴᴀʟ﹐ I·ᴍ ᴠɪsᴄᴇʀᴀʟ﹐ ʀᴇʟᴏᴀᴅᴀʙʟᴇ

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 1:31 am

Intr-un fel sau altul, privirea mi-a ramas blocata pe cel ce mi-a atras atentia anterior, observand cum el si Arenyell inaintau catre noi. Astfel, inevitabilul s-a intamplat, fara ca macar blondul sa fi apucat sa faca prezentarile. Si cumva eram tare multumit de asta. Oricum mintea mea inca procesa multimea de nume auzite si inca incercam din greu sa ma motivez sa fac fata si celor ce vor urma.
In ceea ce ma privea in legatura cu noul strain, as fi completat cu faptul ca nici eu nu-l stiam pe el, asta daca n-as fi stiut deja cat de rautacios ar fi sunat de fapt. Ori eu asta evitam in mod deosebit sa fac. Nu-mi statea in fire si nici nu aveam de gand sa incep tocmai astazi sa nu-mi mai respect propriile principii.
- Xavilyen. Poti sa-mi zici Xavi, m-am prezentat, ceva mai posomorat decat as fi sperat, motiv pentru care am adaugat un zambet slab, stiind ca oricum probabil in ultima ora repetasem asta de cel putin cincizeci de ori.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 1:47 am

Așadar, anonimul nu mai era atât de anonim. Primisem un răspuns, iar după chipul său eram destul de sigur că nu eram primul care îi ceruse inormația în seara asta, căci părea deja extenuat și sătul de atâtea prezentări.
- Decendryn, dar poți să-mi spui cum te taie, veni și răndul meu să-mi dezvălui numele, cuvinte însoțite numai decât de o plecăciune scurtă, atât de tipică mie. Stai calm, nu-i nevoie să forțezi zâmbete, presupun că ai obosit, am adăugat pe același ton, cât se poate de familiar și relaxat, cum îmi era și obiceiul.
Aveam talentul de a mă simți confortabil în orice context, reușind de fiecare dată să mă integrez, căci încrederea pe care o degajam părea să atragă destul de multă lume de fiecare dată. Ori acest Xavi nu părea chiar atât de încântat de excesul de atenție primit, căci e drept, poate deveni epuizant de multe ori și nu pe toată lumea încărca cu energie tot procesul ăsta. Eu unul sunt un ciudat în privința asta.
- Aș spune că ai nevoie de o pauză, mi-am dat cu părerea cât se poate de sincer și bine intenționat, ridicând o sprânceană către acesta. Hai cu mine, nu m-am sfiit să îl îndemn, asigurându-mă însă că nu plec înainte ca acesta să mă urmeze.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 2:04 am

Nu era tocmai ceea ce ma asteptam de la o simpla prezentare. Si poate ca nici modul spontan in facea lucrurile nu ma linistea neaparat, dar nu puteam decat sa-i dau dreptate, chiar daca eu aveam un anumit motiv pentru care incercam atat de tare sa raman si sa nu ies pe prima usa. Nu voiam sa stric cheful nimanui, ma ales ca vedeam foarte clar cum privirile fusesera atintite catre mine. Iar asta era putin sufocant, pana si pentru mine. Nu era ca si cum n-as fi apreciat toata grija, pentru ca ei chiar incercau din rasputeri sa ma faca sa ma simt bine primit, insa nimeni nu observase asta pana la Decendryn.
Nu ii cunosteam intentiile, insa nici nu i le analizam, oricat de multa incredere ar fi emanat el. Adevarul era ca eu chiar aveam nevoie de o pauza, iar el era biletul meu de iesire.
Tocmai de aceea am intrerupt contactul vizual cu oricare dintre ei si am luat-o pe urmele brunetului, convins de faptul ca asta era ceea ce voiam cu adevarat sa se intample. Nu-mi pasa ce avea sa astepte afara, cumva avea sa-mi fie mai bine decat aici.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 2:19 am

Nu știu la ce se aștepta el de la mine, dar eu știam clar că am inteții bune, oricât de spontană ar fi fost invitația mea. Dacă m-ar fi cunoscut ar fi știut că astea-mi sunt obiceiurile, iar eu fac mereu doar ce-mi vine pe moment, însă aici nu era cazul. Cu toate acestea, m-a urmat, reușind să ne fac amândurora loc prin mulțime, până ce într-un final am putut ajunge pe hol, ca de acolo drumul până afară să nu fie atât de lung.
- Țigară? l-am întrebat odată ajunși, rezemându-mă deja de perete, în timp ce scotoceam prin buzunare după o brichetă. Presupun că-i prima ta zi, am adăugat, acum cu țigara aprinsă, dorind să îmi confirm bănuielile, chiar dacă era destul de evident.
Fusesem și eu acolo, acum câțiva ani, de altfel, deși adevărul e că eu nu avusesem norocul să nimeresc direct la o petrecere. Pe mine unul nu m-ar fi deranjat, căci mereu mi-a plăcut atenția, însă știu prea bine lipsa de chef a lui Nereventhynn din acea perioadă. Nu că ar fi vreodată mai drăguț, însă atunci părea chiar mai antipatic decât de obicei.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 3:12 am

N-am mai fost capabil sa realizez ce se petrece. Tot ce stiam eu era ca am reusit sa ies, iar atunci cand m-am vazut cu totul afara, am simtit ca pot respira din nou. Si era cat se poate de placut, caci timpul nu mai parea sa se scurga cu repeziciune, iar senzatia de sufocare disparuse subit.
Cu toate acestea, momentul de liniste nu durase prea mult, caci imediat dupa l-am auzit vorbind, intrebandu-ma pentru scurt timp daca nu cumva citea ganduri, fiindca tocmai de asta aveam nevoie.
- Da, am acceptat imediat tigara, apoi l-am apobat, miscandu-mi capul in sens afirmativ. Stii, de fapt nu-i atat de rau precum pare, am oftat, nedorindu-mi sa ma plang. Nu credeam ca e cazul neaparat. Ba mai mult, nici macar nu luasem in calcul ca ar putea fi asa. Tanjeam dupa persoane, caci uram singuratatea si tocmai de aceea venisem sa le caut aici. Doar ca ma pierdusem pentru o clipa. Nu mai stiam incotro sa apuc. Tot ce stiam e ca trebuia sa ies de acolo. Erau atat de multe persoane, iar sirul nu se mai termina niciodata. Si nici macar nu puteam sa refuz, fiindca era evident ca eu as fi picat de ciudat in toate astea. Nimeni nu intentiona de fapt sa ma faca sa ma simt asa.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 3:30 am

Uneori chiar si mie imi placea linistea. De fapt, tin sa cred ca oricine are nevoie de asta din cand in cand, iar acum nu puteam decat sa apreciez acest lucru mai mult, caci aerul rece si sunetele difuze ce se aventurau pana aici tocmai din padure mereu reuseau sa imi limpezeasca gandurile, chiar si atunci cand nu aveam nevoie neapărat. Eram, de altfel, amatorul iesirilor nocturne, iar mica evadare de la petrecere, desi nu dedicata mie, chiar ma linistea.
- Stai calm, nici n-am insinuat. Toti mai avem nevoie de o pauza, totusi, i-am vorbit relexat, aruncandu-mi lenes privirea asupra sa, in timp ce fumam linistit.
Deci, cu ce ocazie aici? am dorit sa ma interesez, caci deja ma convinsesem ca oricine ajungea in Hellcraft avea in spate o poveste. Iar mie chiar imi placeau povestile, chiar daca nu eram genul de curios pana sub piele, caci stiu ca nu toti sunt dispuși sa o prezinte pe a lor, si respect asta.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 4:01 am

Si iata ca a venit si intrebarea la care nu aveam un raspuns. Oare voiam sa ii raspund? Voiam sa ii spun? Nu stiam cat mi-ar fi inteles motivele si nici nu aveam de gand sa imi pun mintea la bataie incercand sa aflu. Dar ii simteam calmul din voce, iar ceva din interior ma facea sa simt ca nu aveam de ce sa ocolesc cu adevarat intrebarea si chiar toata discutia. Nu-mi permiteam sa tin oameni la distanta, fiindca singuratatea nu era ceea ce-mi doream cu adevarat sa primesc.
- Nici eu nu stiu... am raspuns cat de sincer am putut, ocolindu-i privirea pentru a privi in pamant si a ofta. Poate ca incerc sa evadez ca sa fiu liber... Ori poate ca doar incerc sa nu raman singur pentru ca aici ii am pe toti, am continuat, rememorand din nou momentul in care am realizat ca daca nu vin aici, urmeaza cu adevarat sa raman singur. Viata aia nu avea un rost.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 4:19 am

L-am ascultat cu atentie, cantarindu-i vorbele, pentru a înțelege cu exactitate ce vrea sa transmita. Apreciam faptul ca se deschisese catre mine, deși nu ma cunostea. Insa cumva poate ca asta ii face mai bine, pentru ca cine stie daca cei cunoscuti lui nu-i vor subestima problemele ori macar intelege. Eu totusi nu aveam de gand sa trag concluzii pripite, din moment de la rândul meu sunt o persoana dinamica si constant inconjurata de diverse persoane. Am trecut si eu prin singuratate si stiu prea bine cat de greu poate fi de indurat.
- Ai facut alegerea corecta atunci,i-am dezvaluit parerea mea personala, caci din cate am dedus, fusese pana acum privat de multe. Singuratatea doare cel mai tare. Dar numai sa ai grija cu cine alegi sa stai. Sunt multe lichele, am tinut totusi sa-l avertizez, stiind bine cu ce ar fi putut avea de a face aici. Cunosteam destule chiar eu. In rest e chiar interesant. N-ai sanse sa te plictisesti prea curand.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 5:17 am

In momentul in care am auzit ce are de spus am zambit sincer, fara sa ii dau oricum de inteles ca stiam mai multe decat si-ar fi inchipuit. Cumva eu stiam tare bine ce am de facut.
- De fapt, lichelele nu ma deranjeaza asa tare. Intr-un fel sau altul e nevoie si de alea, am dorit sa subliniez, amintindu-mi ca nici prietenii mei nu puteai fi considerati modele prea bune de urmat, insa erau prietenii mei, iar eu aveam incredere in ei. Nu ii puteam judeca, mai ales ca eu ii cunoasteam in ciuda aparentelor. Ba chiar si eu eram in esenta tot o aparenta si-mi placea sa patrez aceasta aparenta, fiindu-mi mult mai usor sa descopar astfel adevaratele intentii ale celor aflati in jurul meu. Pentru ca, atunci cand pari inocent si neajutorat, acestia au adesea tendinta sa te subestimeze, fara sa observe cat de tare gresesc atunci cand se pripesc sa traga concluzii gresite. Uneori si eu greseam, insa de data asta chiar imi doream sa nu ma insel in privinta lui Decendryn. Apreciam enorm toata sinceritatea lui, chiar daca singurul lucru care m-ar fi putut rani intr-adevar ar fi de fapt propriile lor sentimente. Desi, in mod evident, el nu avea de unde sa stie asta.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 2:10 pm

N-am ezitat în a-i întoarce zâmbetul, chiar mai mulțumit decât aș fi crezut față de răspunsul primit. Mi-era clar deja că probabil știe mai multe decât ar părea, iar asta nu putea decât să mă fascineze, căci am o anumite slăbiciune față de orice îmi captează atenția, iar persoanele nu sunt o excepție. De fapt, tânjeam după parteneri de discuție cât mai diverși și interesanți, cu păreri bine definite și minți ascuțite, întrucât știu prea bine ce caut atunci când umblu după noi tovarăși.
- De fapt, există două tipuri de lichele. Cele suportabile și cele de care trebuie să fugi cât de țin picioarele, mi-am expus opinia pe ton glumeț, chit că ce spuneam eu avea un anumit sens și o știam prea bine.
Dar asta e deja ceva mult prea subiectiv, căci oricine ai fi, tot n-ai cum să ști tot ce se petrece în mintea cuiva. Eu în general însă mă bazez pe intuiție, iar până acum n-am apucat să dau greș. Mereu mi-am ales cu atenție cei cu care îmi împărtășeam timpul, reușind de fiecare dată să dau de părțile cele mai bune ale fiecăruia.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 4:02 pm

Cu cat stateam mai mult aici si petreceam mai mult timp cu Decendryn, cu atat incepeam sa cred tot mai tare ca facusem inca odata alegerea corecta, alegand sa ma detasez de toata lumea din interior si sa raman aici, unde totul era atat de calm si hipnotizant. Nu regretam nicio clipa cele infaptuite si, mai ales, compania pe care o aveam. Caci numai eu stiam cat tanjeam dupa discutii simple, profunde si pline de argumente ample si opinii de toate felurile. Uneori aveam cu cine sa port astfel de conversatii, insa uneori eram doar dornic sa aud si alte persoane, persoane pe care nu apucasem sa le cunosc inca. Fiindca, indiferent de aparenta, n-am lasat asta niciodata sa-mi distruga viitoarele legaturi cu persoanele care au reusit sa-mi atraga intr-adevar atentia si, intr-un fel sau altul, intotdeauna reuseam sa scot la iveala cat sa pot privi macar partile lor bune. Eram capabil de asemenea lucruri, iar asta nu facea decat sa intareasca ceea ce-am spus. Toti aveam o poveste de zis, iar cateodata nu era nevoie decat sa o auzi pentru a intelege.
- Iar daca dai de doi in unu ce faci? i-am raspuns in spirit de gluma, fara sa rup macar o clipa contactul vizual. Cum regaseam ceva hipnotizant pana si in ochii lui, nu doar in energia pe care o emana.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Mier Sept 05, 2018 4:23 pm

De data asta mă prinsese fără un răspuns deja pregătit, ceea ce, în general, era destul de rar. Și tocmai asta m-a făcut să zâmbesc în mod instant, mulțumit că găsisem pe cineva care știa să pună o adevărată întrebare.
-Hmm... am început, prins pe gânduri, căutând adevăratul răspuns la întrebarea sa, căci se dovedise a fi un partener de discuție potrivit, iar asta nu putea decât să mă bucure, căci reușeam să mă simt bine chiar și în afara petrecerii. Îl suporți în timp ce te retragi politicos și subtil, veni în cele din urmă răspunsul meu, de care eram chiar sigur în momentul de față, căci părea cea mai logică și strategică variantă.
Acum, și asta depinde, căci lichelele se prezintă altfel pentru fiecare, deci nu poți să le clasifici în mod concret. Trebuie să vezi pe pielea ta cu cine ai de a face și ce poți înfăptui din asta. Deși, din câte intuiam, Xavi deja era conștient de asta, iar mie îmi convenea destul de bine să port conversații cu el, căci se vedea că are mintea destul de deschisă cât să perceapă și ceea ce mulți găsesc ca fiind „nonsensurile mele”. Păcat că prea puțini realizează că de cele mai multe ori, totul are mai mult sens decât ar fi gândit ei.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Joi Sept 06, 2018 2:41 pm

Nu stiu cum se facea, dar, indiferent de ce s-ar fi intamplat astazi, ramasesem singura cuc. Pentru ca, daca la inceputul zilei se tineau toti dupa mine, ca sa nu dau nimanui in cap, acum nu mai aveam nici pe naiba.
Morgianna alesese sa se duca la nu stiu ce petrecere a unei printese de-a ei, urmand ca eu sa am grija sa-mi caut companie prin alta parte. In felul asta nu-mi mai ramasese altceva de facut decat sa incep sa caut de nebuna idiotii care nici macar nu erau de gasit. Si sa-mi trag palme daca aveam vreunul in vizor, caci brusc parea ca pe toti i-ar fi inghitit pamantul.
Fara sa-mi pese prea tare de orice prioritati ar fi avut ei la ora asta, am luat o sticla de tarie dupa mine si m-am carat elegant catre grota lui Mako. Nu mi-a pasat nici de cum aveam sa-l gasesc, asa ca am dat buzna, constatand ca boul asta chiar era inauntru.
- Ce faci, ba? am deschis conversatia, in timp ce imi faceam si eu loc pe langa el. Zau ca nu ma asteptam sa-l gasesc tocmai pe el aici, atat de singur si deloc ocupat, insa totul avea un inceput. Mai ales ca eu stiam tare bine motivul pentru care era el atat de jalnic.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 2:07 am

Ce-i drept, discuția cu taica-meu nu fusese atat de dezastruoasa pe cat o prevazusem, insa oricat de tare ar fi incercat cei din jurul meu, moralul meu parea sa revina la acelasi nivel de toata jena, iar eu simteam ca nu mai am nimic altceva de facut decat sa ma adancesc mai tare in jalnicia cu care ajunsesem sa ma invalui complet.
Alesesem astfel sa imi petrec restul zilei de unul singur, inchis in camera si lipsit de orice dorința de a interactiona cu vreunul dintre amicii mei. As fi preferat sa contemplez asupra celor intamplate si sa inteleg cu exactitate tot ce se petrecuse de ambele parti, insa gândurile mele nu reuseau decat sa se amestece mai mult.
Pana la urma ma resemnasem deci, realizand ca o sa imi petrec restul serii in exact acelasi mod. Asta cel putin pana cand m-am trezit cu Kat peste mine, pusa pe baut din cate puteam observa. Numai ea stie de ce a dus-o mintea sa ajunga tocmai aici si nu la altul, dar stiam prea bine ca sa o dau afara nu-i o idee prea buna.
- Numar minutele pana la ziua de maine, i-am răspund lipsit de orice chef, caci nu am de gand acum sa trag de mine sa par mai bine decat as fi, mai ales ca se vede oricum ca nu sunt in apele mele.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 2:50 am

M-am încruntat de cum l-am văzut așa static, întins în pat precum un mort. Eram și eu în stare să Inteleg ca nu-i picase deloc bine sa audă în ce stare era celalalt. Dar de când îi pasă lui atât de mult? La ultima verificare nici nu fusese intenționat măcar. Și nu era ca și cum ar fi rezolvat ceva stand închis ca un șobolan, iar el o știa prea bine, dar era prea bou ca s-o admită.
- Du-te în pula mea de bou prost, nu m-am sfiit să îi spun, total nemultumita de răspunsul primit. Parca ma și enerva când îl vedeam asa melancolic. Pentru ce-ti tot pare rău atât? l-am întrebat direct, în timp ce-mi aprindeam o tigara, căci aveam eu o vaga bănuială că iar își umplea capul cu toate prostiile, pentru ca asa făcea Mako atunci când nu avea toate răspunsurile. Eram oricum familiarizata cu scenariile din capul lui, iar acum zău că nu voiam sa știu la ce nivel de ciudatenie se afla.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 3:26 am

Nu ca ma asteptam la alte reactii de la Kat, dar acum zau ca nu aveam chef de discutia asta, mai ales ca stiam ca probabil nici nu va intelege care imi e motivul supararii. Si nu pentru ca n-ar fi in stare, dar nici eu nu cunosteam exact ce ma adusese in stadiul asta. Avea legatura cu Andreas si starea lui, asta mi-e oricum cat se poate de clar, dar nu e deloc tipicul meu sa las viata sa se scurga din mine de la orice neintelegere. Nici macar nu stiam ce se petrecuse in mintea blondului, dar stiam ca o dădusem in bara rau, iar asta ma aducea la pamant. Ii facusem rau unei fiinte atat de blande si vulnerabile, care isi pusese încrederea imi mine, iar acum nu faceam decat sa imi plang de mila tocmai pentru ca nu gaseam ceva care sa ma ajute sa îndrept lucrurile. Eu chiar nu-mi doream sa fiu antagonistul in toata povestea aceasta si am fugit de asta toata viata mea.
- De idiot ce sunt, ca imi bat joc si cand n-am de gand, veni raspunsul meu pana la urma, rezumand cat se poate se simplu tot ce pusesem cap la cap pana la momentul respectiv.
Dar simteam ca am piese lipsa, chit ca lucrurile ar fi putut sa se lege si asa, intr-un fel. Orice ar fi fost, totusi, știam ca stricasem treaba intr-un mare fel si Andreas nu merita sa sufere din cauza mea, cand eu unul nu mi-am dorit decât sa-l protejez, caci copilul acela ma impresionase fara macar sa stiu cand mai exact.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 12:02 pm

Ma uitam la el si mai ca-mi venea sa-l pocnesc. Si asta nu doar pentru ca ma enerva grav, dar lui Mako nu ii statea in fire sa faca pe depresivul pentru toate nonsensurile. Poate ca-l stiam mai picat din pom cateodata, dar asta nu insemna ca epava din fata mea trebuia sa fie constant asa.
- Esti prost facut gramada, am apucat sa enunt, privindu-l cat se poate de serioasa. Tu chiar habar n-ai, nu-i asa? am ridicat tonul, fara sa-mi dau neaparat seama. Insa ma enerva cat se poate de rau, caci reusisem sa leg toate piesele puzzle-ului, fara ca macar sa fiu implicata in povestea asta idioata a lor. Toate astea in timp ce dobitocul asta isi blestema toate zilele, pe rand, complet inconstient de cele intamplat de fapt.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 12:13 pm

- Ce sa stiu? m-am trezit intreband inainte sa pot analiza de fapt, realizand ca ea poate stia chiar mai multe decat mine.
Nu aveam idee ce ar fi trebuit sa stiu de fapt, dar acum stiam ca e posibil sa-mi gasesc acel raspuns. Nici macar nu intelegeam ce dracu' e cu mine, ca pana si eu vad cat de jalnic sunt. Era totusi clar ca era ceva care ma marcase, dar nu sunt in stare momentan da imi dau seama ce ar fi, mai exact.
Nici nu imi doream sa raman in punctul asta, dar ce aveam de făcut? Pana cand nu aveam da stiu totul nu puteam sa actionez, sperand ca am nimeresc rezolvarea pe orbeste.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 12:39 pm

Asadar, acum zau ca nu mai aveam niciun dubiu. si parca nici nu-mi venea sa-i zic, avand in vedere ca habar nu avea si era in starea asta. Nu voiam sa stiu cum va fi si cand va afla.
- Copilul tau a vrut sa vina sa vorbeasca cu tine, dar te-a vazut bot in bot cu Zavien si s-a razgandit, i-am explicat, realizand ca pana si gura sparta a Morgiannei e buna cateodata.
Bine, acum nu era ca si cum ar fi putut da fuga la Andreas ca sa ii spuna ca el nu e de fapt cu dobitocul ala si ca boceste degeaba dupa el, dar asta l-ar fi putut face macar sa-si dea seama cat inseamna el de mult pentru blondin.
Ca sa fiu sincera, chiar imi scapace aseara un ochi pe ce faceau ei si, spre surprindere mea, boul asta sentimental chiar avusese grija de el, iar in felul asta imi era si clar de ce a prins Andreas atat de repede drag de el. Fiindca oricat de idiot il stiam eu, nu era tocmai genul care sa profite de copii vulnerabili, mai ales beti.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 3:31 pm

Am rămas perplex auzindu-i răspunsul, căci se întâmpla ca acesta să fie ultimul lucru la care m-aș fi putut gândi. Nici măcar nu mi-aș fi amintit de momentul respectiv dacă nu îl sublinia Kat, căci totul era parte dintr-o glumă puerilă între mine și cel mai bun prieten. Și chiar nu îmi doream să îi dau impresia lui Andreas că ar fi fost vreo joacă pentru mine, căci nu era așa. Intenția mea era să îi port de grijă, dar am reușit să îl rănesc, căci prinsese cam prea mult drag de mine, prea repede.
- Să-mi bag pula... mi-a ieșit printre buze, tocmai pentru că lucrurile se legau prea bine și nu-mi convenea că se ajunsese aici. Nu mai spun că Zavien ar fi ultima persoană cu care m-aș vedea, însă lucrurile nu stau la fel și în capul blondului, din câte se pare, iar asta tocmai pentru că el nu știa cum stăteau lucrurile cu adevărat.
Iar acum logic că mă afecta, pentru că puștiul chiar nu merita una ca asta. Mai rău nmi-era și faptul că nu aveam nicio idee ce puteam eu să fac, că doar nu mă apucam acum să dau fuga și să-i zic că a fost totul o neînțelegere. Nici de cum. N-aș rezolva nimic, tocmai pentru că eu îmi doream să nu-l apropii mai tare de mine, cunoscându-mi obiceiurile. Și încă mai țin la ideea asta, dar nu pot nici să-l las în starea asta, care reușește să ne macine pe amândoi.

Sus In jos
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator

Personaje

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Vin Sept 07, 2018 3:46 pm

Nu m-a mirat nici reactia lui, fapt pentru care m-am incruntat, realizand ca toata incurcatura asta a fost provocata de un detaliu nesemnificativ. da' tot vina lui era, caci daca nu se incurca cu Andreas, nimic din toate astea nu s-ar fi intamplat. Poate, sau poate nu. Nu puteam baga mana in foc pentru el.
- Ti-ai bagat deja, in tot si in toate, i-am amintit, gandindu-ma ca palma aia dupa ceafa tot parea o idee buna. Acum bine ar fi sa indrepti lucrurile sau sa-ti vezi de treaba, i-am sugerat, dat fiind faptul ca alte optiuni nu avea. In plus, il vazusem cat se poate e pornit, in ceea ce consta starea copilului. Problema era ca ezita ca un las, de teama ca s-ar putea intampla ce? Oricum lururile stateau ca dracu' si nu avea cum sa fie mai rau.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    

Sus In jos

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ
Sus 
Pagina 16 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funeral of hearts :: Role Play Game :: Role Play Game-
Mergi direct la: