Funeral of hearts
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funeral of hearts

Cum naiba se sparg razele în tavan, Marcele?
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 10:14 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UDRNCg2
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1syzNNk Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ErutCWZ Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1G0sf4x Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LDliomU
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 A4n3IvD
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CpXXWlS Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Pm3Bn7t Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CN0fKHs Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 E4dffed Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 JFg0KGy
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2lL7W0M

Nici că mai voiam să fac altceva. Eram mulțumit că se întinsese și probabil va adormi în cele din urmă, pentru că măcar așa avea să-și mai curețe mintea.
Deci nu m-am împotrivit deloc, dând din cap când i-am auzit cuvintele. Mă cam derutase, căci nu aveam idee dacă fac ceva bine sau rău, dar acum nu pot decât să merg mai departe, și îmi pare bine.
Măcar acum poate s-ar fi simțit protejat, așa că m-am întins chiar lângă el, făcându-l să știe că sunt aici și n-o să plec.
- Noapte bună, Andreas, am șoptit ușurel și blând, zâmbindu-i.
Acum mi-a mai rămas doar să sper că n-am făcut o greșeală prea mare...


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mar Apr 24, 2018 8:32 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 10:33 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BiQIA4F
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PDvDdJH Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 EVWxI3c Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZeDitZY Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 J3lqqGR Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 GmXQEUR
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 D4iVTNP
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4pTEGnn Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 9JBY1Ei Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BCeTl0i Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LSQtv9v
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Ol8dq8w

Si uite cum ceream din nou atentie, fara ca macar sa-i zambesc inapoi. Ma simteam obosit, foarte obosit. Stiam ca era din cauza situatiei, cu care ma frustram mult prea tare. Dar macar pentru o singura data, am ales ce-mi doream. Caci stiam deja ca daca as fi insistat, m-ar fi lasat si ar fi plecat, crezand ca asta era ceea ce-mi doream.
Fara niciun fel de avertisment, am indraznit sa-l ating, atunci cand m-am mutat mai aproape si mi-am asezat, de data aceasta, capul pe pieptul lui, luandu-l in brate pentru a sti ca e acolo si ca nu e doar un vis. Si, intr-un fel profitam de ocazie pentru ca uram sa dorm singur. In fiecare seara ajungeam sa adorm in prezenta gandurilor care ma nauceam, dar mereu singur. Insa acum exista cineva langa, iar eu aveam mare nevoie de a simti un suflet langa mine, un corp cald, care sa-l incalzeasca si pe el meu.
- Noapte buna, Mako, i-am raspuns oftand, sesizand abia dupa ce mi-am inchis ochii, cat de trist putea sa sune vocea mea.



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Vin Apr 13, 2018 7:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Ian 02, 2018 11:26 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 S6jFSXo
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4CHPP2g Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 AQlA33k Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MUSJrdl Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Jz3VfFW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LiMh3jY
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 3NMKyRg
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 YME8Fpv Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CzzeJ90 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 16rxX2p Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 8IO3wAn Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MOU4P3f
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OnqIoHO

Încercasem din răsputeri să mă deconectez de restul, și rămăsesem până acum la palave doar cu Aleerah, comentând amândouă când era cazul de ce porcării făceau idioții ăștia.
Îmi convenea că erau prea multe subiecte de discuție ca să mai fie vreunul atent la ce făceam eu ori să chicotească ca boul, căci nu mă făceau decât să-mi irosesc atenția.
Văzusem cum idioții încă își continuau jocul tâmpit, cu cele mai caraghioase și prostești provocări, care însă păreau să-i distreze din plin, iar eu zău că nu înțeleg ce rotițe se rotesc la ei în capete în condițiile în car tot ce fac e să se facă singuri de, spre amuzamentul celorlalți.
Și mai era și Mako, care reușise să mă enerveze, de asemenea, că el nici să revină bine nu poate fără să sară pe primul idiot, și chiar o să-i pară rău că m-a lăsat pe mine baltă ca să se dea pe lângă potaie, care și așa era incontrolabilă și în niciun caz nu merita el să stea de vorbă cu amicul meu. Iar dacă pe Morgianna o ignorasem din plin, ce făcea el mă iritase, pentru că venise cu mine și îmi promisese că o să recuperăm tot amarul de vreme în care jigodia nu și-a arătat fața mie. În schimb, el dispăruse după copilul ăla cu toane, ca și cum i-ar fi păsat de el măcar.
Iar eu ce să fac? Eu cam trebuia să mă uit cum o anumită zână cu un pumn în loc de creier se dădea mare bestialitate sezuală pentru elf, și era atât de evident că pălugii îmi picau ochii după musculița asta turbată că mă și dezgusta să-i văd.
Deci, toatal fără chef și cu paharul încă în mână, m-am ridicat brusc, târând-o însă și pe Aleerah după mine, pe ușă și direct afară.
Aveam nevoie de aer, o țigară și niște timp fără să fiu înconjurată de incompetenți.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Lun Iul 02, 2018 5:08 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 12:42 am


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VJVtCHN
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LTimPol Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BxnL3Ro Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HnxjFWD Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B4YlbjT
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 IoaUEdh
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 K5FBX5i Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B0Gepxa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4KpAIMB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1V76PFs Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DvOcuAS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Ss15DeK

Si uite cum am iesit eu frumusel pe usa si m-am indreptat catre locul in care se presupunea ca se afla toata lumea. Cu sau fara Cadence, eu oricum n-aveam sa stau ca proasta inchisa acolo, dar il lasam sa se simta si el important pe langa mine, ca urma sa am nevoie de el mai incolo.
Odata ajunsa acolo, am intrat, in stilul meu caracterist, de parca as fi fost la mine acasa. N-am bagat de seama ce se intampla acolo, dar nici ca-mi pasa. Tot ce stiu e ca m-am dus sa-i fac urari lui Nyxis, lasandu-l pe brunet in urma, dar la cateva secunde distanta, cand voiam si eu sa profit de bautura de pe masa, m-am trezit cu scandal.
Eu am decis deja ca e timp de scandal si pentru mai incolo, ca tot eu aveam sa par aia rea si nebuna si atrasesemd eja atentia deja,intr-un mod negativ. Iar mie nu-mi placea sa fac lucruri care ar fi putut fi in defavoarea mea.
- Cum ai putut? Ce cauti tu aici? l-am auzit pe nimeni altul decat Rhain urland de mama focului. Iar cand mi-am intors privirea asupra lui, mai sa-mi ies din fire. Brunetul total nemultumit, statea acum cu mainile bine infipte in gulerul camasii lui Cadence si se ratoia la el de parca orice raspuns ar fi fost pe cale sa i-l dea, avea sa-l faca sa-l loveasca. Ori eu nu puteam sa permit asa ceva.
- Daca-l atingi, esti terminat, i-am vorbit tare si clar, dar cu raceala, fara ca macar sa ridic tonul. Iar asta era semn clar ca eu nu glumesc. Insa marele si protectivul meu fratior nu m-a ascultat. Cum sa ma asculte cand el era atat de suparat pe seful celor de la Shax? Pacat ca asta m-a facut sa ma enervez si, inainte ca el sa mai apuce sa faca ceva, l-am indepartat si izbit cu putere de perete, fara sa misc vreun deget. L-am privit fara sa schitez altceva decat dezgust, iar apoi am continuat sa-mi vad de treaba mea, turnand bautura in pahar de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Nici ca-mi pasa de ce avea sa se intample cu Rhain. L-am avertizat si am fost destul de clara atunci cand i-am vorbit, iar asta era valabil pentru toata lumea.



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Mar 06, 2018 2:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 5:28 am

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CStTU6D
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZvQ7kpB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Arb41yx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OH6UcSC Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 SVDGrpj Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VBz2Lgr
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 FZIcQhj
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DsE1sGM Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Woq0Wy4 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HQX9n7G
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 X8idBGU

Nu mai stătusem pe gânduri, căci eu aveam clar în minte că o voi urma pe Saya, mai ales că știam că poate voi putea să mă distrez puțin și o voi mai și întări orice ar fi între mine și demoniță, cât am ocazia.
În plus, chiar îmi convine situația, mai ales că știu că nu sunt deloc înghițit în grupușorul ei, și îmi pare tare bine să le provoc discomfortul de pe lume. Nu mai spun că ea a fost destul de deranjată de greșeala lor cât să fie gata să-i calce pe cap, fără să se mai uite în urmă. De fapt, știam că poate că ar fi făcut asta, iar de cum am intrat simțeam cum toate privirile lor ațintite asupra noastră căutau să-mi dea dreptate.
Neavând de ce să mă amestec, stăteam pe lângă Saya, ducându-mă direct să-mi procur ceva de băut, când un anumit maimuțoi cu gura mare nu s-a putut abține.
Abia că mi-am mutat privirea spre el, privind cu indiferență. Totuși, demonița pe care o însoțeam n-a fost la fel de neimpresionată, și, cum brunetul n-a știut să respecte avertimentul acesteia, a avut de plătit, spre amuzantul meu profund.
Nu m-am deranjat prea mult mai apoi. Era concentrat la paharul meu cu vodka, aruncând totuși o privire celor prezenți. Și, de fapt, chiar îmi venise o idee, căci s-a întâmplat să zăresc un anumit coleg de cameră care merită din plin o lecție, pentru că are el impresia că se poate crede mai bun ca mine, cică.
Iar pentru asta chiar știam cu cine să complotez, și chiar și cum. Nu puteam să-i vorbesc aici, e clar, căci cine știe cum s-ar fi auzit, și nici să ieșim pentru asta, pentru că ar fi fost suspicios și nici nu eram sigur că ar fi mers. Așa că am ales calea de comunicare cea mai eficientă și distractivă, pentru mine cel puțin.
„  Bună, Saya. ” m-am conectat la mintea ei cu ușurință, prin propriile metode pe care doar eu le cunoșteam. „ Nu-i așa că nici tu nu-l suporți pe Astaroth? ” am continuat cu calm, în același mod, păstrându-mi totuși expresia facială inexpresivă, pregătit să părăsesc camera, acum că stabilisem conexiunea.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Mar 07, 2018 10:35 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 5:45 am


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VJVtCHN
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LTimPol Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BxnL3Ro Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HnxjFWD Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B4YlbjT
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 IoaUEdh
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 K5FBX5i Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B0Gepxa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4KpAIMB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1V76PFs Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DvOcuAS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Ss15DeK

Nu mult mi-a luat sa realizez ce se întâmplă. Și asta doar pentru ca auzisem atâtea voci în capul meu pana acum, dar pe a lui nu o mai auzisem niciodată. În plus, puteam face diferența cu mare ușurință dintre șmecheria unui vrăjitor și vocile din capul meu. Nu-mi spuneau niciodată lucruri drăguțe și ma îndemnau întotdeauna sa omor.
"De ce te-as ajuta?" veni răspunsul meu categoric.
Nu ca n-as fi făcut-o, ca doar eu era sa-l termin mai devreme pe nenorocit. Însă voiam sa ma convingă și era distractiv sa ii aud argumentul, asa ca m-am așezat direct lângă blondul care stătea singur pe canapea.
- Sunt cuminte, doar stau, mi-am asigurat prietenii la un moment dat, ca cică știam ca privirile încă erau ațintite asupra mea
Și, dacă stăteam eu bine sa ma gândesc, aveam ciuda pe surioara lui, care mi-a întrerupt momentul. Și, cum nimeni nu se pune cu mine, iar ea nu era aici ca sa încerce sa îl apere, puteam oricând sa ma răzbun.



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Mar 06, 2018 2:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 3:28 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CStTU6D
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZvQ7kpB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Arb41yx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OH6UcSC Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 SVDGrpj Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VBz2Lgr
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 FZIcQhj
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DsE1sGM Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Woq0Wy4 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HQX9n7G
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 X8idBGU

Mă pierdusem rapid din peisaj, și nu am mai stat pe gânduri după ce am văzut-o pe Saya așezându-se lângă vrăjitorul pe care îl vizam. Eram oricum convins că avea să fie de acord, chiar dacă dorea acum numai să-mi afle intențiile și răspunsurile.
Nici că trebuia să îmi ascund dorința de a mă distra pe seama lui Astaroth, în special nu față de ea, și nici nu aveam de gând să fac asta. În plus, eram conștient că avea și ea ciudă pe măcar unul dintre gemeni, deși soră-sa nu doar că era absentă, dar mi-era și complet indiferentă.
Ieșisem, deci, din cameră, știind că nu avea niciun sens să rămân și nici nu urmăream să pic vinovat. Mă concentram însă la ai explica demoniței ce vreau, fără să depun vreun efortm totuși.
Te vei distra. Și răzbuna pe idiot, desigur, ” veni negreșit răspunsul meu, pe aceiași cale de mai înainte. „ Am să te aștept după, ” i-am adăugat.
Nu voiam să se simtă părăsită și de mine. Nu, eu voiam să par singurul căruia chiar îi pasă de ea, pentru că idioții aceia chiar nu merită.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Mar 07, 2018 10:36 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 5:52 pm


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VJVtCHN
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LTimPol Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BxnL3Ro Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HnxjFWD Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B4YlbjT
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 IoaUEdh
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 K5FBX5i Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B0Gepxa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4KpAIMB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1V76PFs Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DvOcuAS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Ss15DeK

"Ai vreo propunere?" am dorit imediat sa aflu, stiind ca avea sa urmeze si partea asta.
Il priveam cu coada ochiului pe nataraul care nici nu se clintea. Parea sa faca ce stia el mai bine, impartind sageti otravite peste tot in jur, caci parea tare trist si singur acum ca nimeni nu-l mai baga in seama si fiecare isi vedea de treaba. Dar aici era partea amuzanta, caci toti se distrau ca un intreg, iar el era antisocialul nebagat in seama.
- Bietul de tine... Ce-i, ai ramas singurel? i-am vorbit, mai mult ranjind, caci imi placea la nebunie expresia lui faciala.
- Nu-mi aduc aminte sa ma fi plans, se apara imediat, iar asta scoase un suras din partea mea.
Idiotul nici nu stia ce-l asteapta.



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Mar 06, 2018 2:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 6:06 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CStTU6D
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZvQ7kpB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Arb41yx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OH6UcSC Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 SVDGrpj Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VBz2Lgr
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 FZIcQhj
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DsE1sGM Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Woq0Wy4 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HQX9n7G
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 X8idBGU

În tocmai cum credeam, demonița fusese de acord cu mine și se arătase tare interesată.
Iar cum eu nu mai eram acolo să văd cum se desfășoară totul, atunci aveam de gând să-i las ei mână liberă.  Deși aș fi putut, dacă aș fi vrut, căci nu mi-e greu să las în urmă vreun farmez care să mă lase să urmăresc toată scena, dar nu simt că se merită să-mi irosesc eu energia pe un rebut ca Astaroth.
Nu cred că e nevoie de prea multe. Îl seci imediat, e tare slab, ” venit răspunsul meu, fiind sigur că va avea ea vreo metodă prin care să o facă, mai ales că de acel blond antisocial nu erau mai mult decât vorbele și dorința de a se da important, când e clar că nu are mai nimic special și e probabil cea mai mediocră persoană din toată școala asta.  


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Mar 07, 2018 10:36 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 7:01 pm


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VJVtCHN
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LTimPol Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BxnL3Ro Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HnxjFWD Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B4YlbjT
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 IoaUEdh
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 K5FBX5i Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B0Gepxa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4KpAIMB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1V76PFs Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DvOcuAS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Ss15DeK

E slab? Vai, si inca cum. Ii simteam aura aia numai buna de devorat incat nici macar nu stiu de unde aveam puterea sa ma abtin. Doar stand langa el si simtindu-i toata durerea, eu deveneam mai puternica, iar el palea in fata mea.
"L-as putea ucide" am fost tentata sa-i spun, stiind ca o puteam face si ca nimeni, inafara de nenorocita de sora-sa, n-o sa verse o lacrima.
Nu mult mi-a luat sa ma fac cu alt pahar si sa i-l intind, de data aceasta lui, incercand totusi sa ignor privirea pe care mi-a aruncat-o in acel moment.
- Haide, bea. Nu-i nimeni aici care sa-ti mai interzica asta acum, l-am indemnat, ranjind numaindecat in momentul in care acesta accepta paharul. Si era atat de amuzant sa-l vad atat de posomorat, golul ala din ochii aia pierduti... Era asa de haotic, iar cele mai triste ganduri se zbateau in interiorul lui. Isi dorea sa moara, puteam sa simt asta. Si tocmai de aceea am zambit atunci cand m-am apropiat de el si mi-am lasat capul sa cada pe umarul lui. Ma simteam a nu stiu cata ca un calau, in timp ce-i auzeam bataile inimii devenind tot mai slabe, iar chipul tot mai palid. Si asta nu era decat inceputul.



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Mar 06, 2018 2:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 7:15 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CStTU6D
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZvQ7kpB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Arb41yx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OH6UcSC Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 SVDGrpj Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VBz2Lgr
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 FZIcQhj
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DsE1sGM Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Woq0Wy4 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HQX9n7G
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 X8idBGU

Am pufnit. Ar fi fost și asta o idee, însă aveam eu motivele mele pentru care am ținut idiotul în viață atâta amar de vreme, când mi-ar fi fost tare ușor să scap de el încă din prima clipă și să nu fie mai nimeni afectat.
Ar scăpa prea ușor dacă ar muri acum, ” am înștiințat-o, parcă mai curios acum de ce făcea. Și speram să nu meargă prea departe înainte să-i fi răspuns, pentru că mi-ar cam fi dat mie peste cap planurile.
Aveam de gând să mă distrez mult mai mult pe seama lui Astaroth, tocmai pentru că o merită din plin și nu poate fi nimic mai mult decât amărâta mea de jucărie.
Iar dacă e să îl ucidă cineva, eu voi fi acela, și nici măcar asta nu va fi finalul, căci mă amuză prea tare să-i fac viața mai mizerabilă decât este deja.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Mier Mar 07, 2018 10:37 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 8:09 pm


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VJVtCHN
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LTimPol Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 BxnL3Ro Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 HnxjFWD Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B4YlbjT
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 IoaUEdh
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 K5FBX5i Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 B0Gepxa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4KpAIMB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1V76PFs Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DvOcuAS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Ss15DeK

Cumva am ajuns sa ignor ce se intampla in jurul meu, caci nimeni nu avea cum sa-l mai salveze acum. Iar eu imi faceam treaba atat de bine, jucand rolul de consolare, intr-un mod atat de natural, incat mai ca-mi venea sa rad. Mi-am infasurat bratele in jurul lui si i-am ranjit atunci cand i-am sarutat scurt obrazul inghetat, in timp ce ma abtineam inca odata sa nu rad.
Tremura. Tremura atat de tare, iar inima lui parca gemea de durere. Dar se chinuia sa nu schiteze niciun gest, desi respira foarte greu si incepuse sa se simta foarte slabit, de-a dreptul sufocat si lipsit de scapare.
"Dar ma distrez atat de tare..." l-am anuntat, iar fix atunci l-am urmarit pe blond cum se ridica cu greu, nestiind ce credea el ca mai poate face acum.
Scapase paharul din mana, ca mai apoi sa ingenuncheze si el. Vedeam bucatile din sticla taind in pielea lui subtire, cum era incatusat din toate partile de durere si nimeni nu facea nimic.
Intr-un final, agonia lui a incetat. Dar doar in momentul in care totul s-a terminat cu trista imagine a lui Drahyan, rapus la pamant.
In trecat, i-am verificat pulsul care ii era mult prea slab si am plecat, fara sa mai pierd vremea cu el. Nu-mi mai era de folos acum.



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Mar 06, 2018 2:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 8:49 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 S6jFSXo
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4CHPP2g Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 AQlA33k Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MUSJrdl Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Jz3VfFW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LiMh3jY
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 3NMKyRg
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 YME8Fpv Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CzzeJ90 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 16rxX2p Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 8IO3wAn Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MOU4P3f
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OnqIoHO

Câteva țigări și multe subiecte schimbate mai târziu, parcă mi se luase complet până și de stat afară, și paharul pe care îl adusesem cu mine era gol, așa că am căzut de comun acord că e cazul să revenim înauntru, și parcă îmi mai și revenise cheful de a-mi bate joc de idioții aceia. Ori cel puțin asta spuneam eu, însă aveam o presimțire mult mai proastă.
Nu că ar fi avut ce naiba să se întâmple așa rău, dar tot simțisem nevoia să mă grăbesc puțin, căci nu știu din ce motiv mi se ascuțiseră mie simțurile și prinsesem din mers impresia unui anumit lucru care n-avea să-mi placă.
Auzisem izbiturile ritmice ale tocurilor mele și ale amicei mele, urcând scările rapid, iar același sentiment gâtuit de neliniște pentru ceva de care nici măcar nu-s conștientă își refăcuse apariția. Ajungând însă la etaj, am înțeles totul brusc, căci nu mi-a trebuit să mi se arate mai mult decât imaginea unei anumite demonițe părăsind coridorul.
- Treci mai repede, chiar m-am răstit la Aleerah, întețindu-mi pașii până la ușa în spatele căreia știam că se afla toată lumea.
N-am mai așteptat-o, însă, și mi-am făcut loc printre siluetele ignorante din jurul meu, căci observasem ceva ce nu mi-a plăcut mai deloc. Undeva lângă canapeaua unde nu acum mult timp stătusem și eu recunoșteam chiar acum figura secată de viață a vrăjitorului blond de care mă tot ciocneam în ultimul timp.
Metodică, m-am lăsat pe genunchi, venind cât de aproape de el. Nici că aveam idee de ce făceam asta, dar simțeam cum tot ce însemnă viață se agita să îl părăsească, și din motive pe care nici eu nu le înțeleg, m-am decis că nu pot să-l las așa, mai ales că știam a cui vină este.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Lun Iul 02, 2018 5:09 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 10:38 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CXfN4ib
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2s23gm6 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Cguf0Wu Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MwTO589 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 A5cDmrB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZPzCPPH
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 EWVf0hY
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 AA6iUJV Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MCvS50L Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZeJm6w3 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 D7sDpSF Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Di7X2nQ
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OWqoxWe

Am preferat sa pierd vremea pe afara, in compania prietenei mele, ca era clar ca noi doua gaseam subiecte mai interesante de discutie decat scarbele din interior, care se amuzau facandu-se unul de altul pe ras.
Si parca timpul trecea prea repede, iar acum ajunsesem sa aler pe coridor de nebuna, impreuna cu Seraphina si nici eu nu stiam de ce. Nici ea nu era in apele ei si nici eu nu eram in stare sa zic prea multe. Simteam un nod in gat, iar atunci cand am auzit-o ca striga, deja m-am vazut intrand alertata pe usa. Pe moment, ma blocasem, vazandu-l atat de palid cum zacea inconstient pe jos...
- Drahyan, am tipat, dorindu-mi parca sa ma trezesc din cel mai urat cosmar.
Si n-am pierdut vremea ca o idioata, caci am rupt imediat distanta dintre noi si am ajuns astfel sa stau jos, langa el. Cautam puls, dar abia il simteam. Bietul de el era atat de rece si de slabit incat aproape il puteam simti viteza cu care viata ii parasea trupul. Dar nu, ca nu-mi lasam eu fratele sa moara chiar in ochii mei. Nu moare nemernicul asta asa repede. Nu il las. Nu vreau. Nu se poate. Nu ii permit sa ma lase pe mine singura in halul asta.
- Sa nu indraznesti... mai mult i-am soptit, fiind cat se poate de revoltata de situatie. Nu voiam sa cred ca ceva rau i se putea intampla tocmai lui. Caci nu stiam ce i-a facut nenorocita aia si cum de a indraznit sa se atinga de fratele meu, dar nici ca opream vindecarea. Drahyan n-avea voie sa moara.


Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Apr 17, 2018 9:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeMier Ian 03, 2018 11:56 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 S6jFSXo
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 4CHPP2g Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 AQlA33k Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MUSJrdl Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Jz3VfFW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 LiMh3jY
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 3NMKyRg
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 YME8Fpv Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CzzeJ90 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 16rxX2p Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 8IO3wAn Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MOU4P3f
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OnqIoHO

Eram frustrată tare, și când o vedeam pe Aleerah ce afectată era mai rău mă simțeam eu. Nu că mi-ar fi păsat mie prea tare de fratele ei în general, dar întreaga situație nu-mi convenea. Și mai ales, mai rău era că fusese opera dementei, sigur, că-i simt eu bine urmele de incontrolabilă fără o doagă. Plus că nu-mi imaginez ce păzeau toți ceilalți, chiar aici, ce parcă chiar nu ar fi putut să o oprească. Și abia acum părea să fi atras evenimentul ceva atenție, căci mai toți se adunaseră în jurul nostru, iar eu mă si răstisem la idiotul ăla de elf care pur și simplu nu putea să stea în banca lui și să mă lase să fac ceva, că dacă vreunul dintre ei ar fi fost măcar puțin atent ar fi văzut și ei că-i cazul să-și ia nebuna de acolo, că-i clar că ea nu poate să nu facă prostii, și cam e la mintea prostului că l-ar fi atacat pe el, căci la urma urmei avea ciudă pe soră-sa.
Plus că ea nu știe să se ia de cei cu puteri comparabile, căci n-are șanse. Dar nu.
- Tu ce naiba te uiți, incompetentule? m-am răstit tare enervată la nimeni altul decât Levhian, care venise să ajute, acum când era prea târziu. Dă-te tu de aici, că nu ești în stare de nimic, am țipat în continuare, căci îl vedea prea bine voitor acum, ca și cum nu ar fi putut să facă nimic de la început.
Iar pe mine chiar mă incomodau toți, mai ales când știam că niciunul nu putea să facă nimic, că știu bine cu ce fel de energii lucrează dezaxata aia, și n-ar fi nimeni altcineva în stare să îl ajute, că nu le ajunge puterea nici pe un singur deget. M-am întors însă la toți nătărăii adunați în jurul meu, privindu-i enervată profund.
- Dispăreți toți de lângă mine până nu muriți voi pe bune, am mârâit, și  cum era și clar că se va întâmpla, i-a dus destul capul cât să asculte, căci știau toți că nu-i cazul acum să se gândească măcar să mă contrazică.
Îi găsisem pulsul slab și aveam grijă să fac în așa fel încât să-i reanim fărâmele de viață rămase, chit că demonița îl intoxicase de-a binelea. Dar mai mult nu putea, și pe cât de tare se crede, nu mă mir că duhoarea ei de schizofrenică târâtă prin Iad l-a făcut pe idiot să-și piardă cunoștința.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Lun Iul 02, 2018 5:10 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Ian 04, 2018 9:16 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 CXfN4ib
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2s23gm6 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Cguf0Wu Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MwTO589 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 A5cDmrB Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZPzCPPH
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 EWVf0hY
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 AA6iUJV Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 MCvS50L Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 ZeJm6w3 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 D7sDpSF Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Di7X2nQ
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 OWqoxWe

Nu eram in stare sa inteleg de ce toti idiotii astia s-au strans in jurului lui abia dupa ce eu si Seraphina am ajuns aici. O faceau acum, de fatada, sau ce?
I-am urmarit evolutia lui Drahyan si-am putut vedea, la scurt timp, cum incepea usurel sa miste. Nu stiam daca erau pur si simplu spasme sau incepea sa isi revina. Dar am inteles ce se intampla abia dupa ce pielea lui a prins un aspect mai putin mort, iar expresia ii era mai putin cadaverica.
Pulsul lui revenise si, la scurt timp dupa, am vazut cum acei ochi albastri s-au deschis din nou. Si, tipic lui, s-a si incruntat, analizandu-ne scurt cu privirea pe toti. Ca nu se putea abtine tocmai fratele meu sa stea potolit.
- Lasati-ma, lasati-ma, l-am auzit cum se plange. In schimb, eu una n-am mai putut sa-mi mentin acel calm rece de pana acum, caci imediat cum dobitocul a dat semne ca si-ar fi revenit, i-am prins gulerul camasii intr-o mana si l-am si pocnit, tragandu-l mai aproape pentru a intelege tare si clar ce urma sa-i spun.
- Asculta bine la mine, maimutoiule: nu stau de ifosele tale, cand mai aveai putin si te duceai dracu' de tot. Iar data urmatoare cand mai vine la tine o parasuta nenorocita si incearca sa-ti faca felul, sa nu indraznesti sa mai stai ca prostul si sa nu faci nimic pentru viata ta. M-ai inteles, nemernic nenorocit ce esti? Lupti pentru viata ta, chiar daca ar fi ultimul lucru pe care-l faci. Si pe mine sa nu indraznesti sa ma lasi singura, ca si daca mori, fac pe dracu' in patru pana te gasesc si te aduc inapoi, iar cand se intampla, iti promit ca am sa-ti fac viata un calvar! E clar? am zbierat, in timp ce linistea din jurul nostru intarea teama din irisii lui acum mariti considerabil.
Cand am terminat cu el, i-am dat drumul, fara sa-mi mai pese de ce avea sa se intample cu idiotul de frate-meu acum. Era bine, scapase de moarte, iar asta era tot ce conta. In schimb, ceilalti n-au apucat sa o auda decat pe Seraphina. Insa ceea ce nu stiau ei era ca eu eram cea mai suparata in toata situatia asta penibila. Si era vai si amar de cine indraznea sa ma enerveze pe mine.
- Cum ati putut, imbecililor? Cum dracu' s-a putut intampla asa ceva fix sub nasul vostru si niciunul sa nu puna mana sa faca ceva? Voi chiar credeti ca fratele meu ar sta si s-ar uita la voi, in timp ce voi va duceti dracu'?
Le-am observat tuturor ezitarea si fetele plecate in pamant. Si nu era ca si cum nu as fi stiut la ce raspuns se gandeau, dar, spre binele lor, mai bine pastrau tacerea. Orice raspuns nu ar fi facut decat sa ma enerveze mai tare.
- Ugh...Da, se auzi totusi de nicaieri un raspuns nesigur al cuiva. Iar cand am ochit vinovatul, n-a fost nevoie de mai mult decat de o miscare a mainii pentru a-l izbi de toti peretii.
- Tu n-ai dreptul sa vorbesti, jigodie, am strigat cat se poate de furioasa si-am privit, mai apoi, in dreptul prietenului meu. Blondinul inghitise in sec de mai multe ori si incerca din priviri sa-mi transmita toate parerile lui de rau. Dar asta nu schimba nimic. Nu si acum. Cum ai putut sa fii atat de chior? Cum ai putut? Spune-mi, Valerian! Am avut incredere in tine, am avut asteptari de la tine, am crezut ca esti mai breaz decat gloata asta de idioti, tu sau macar vampirasul tau de companie, care nu-i bun de nimic, am continuat, aducandu-mi privirea asupra sa si a idiotului de langa el, ca mai apoi sa-mi intre altul in vizor. Scuza ta care e, Monblank? Te-ai gasit sa-ti iei ifose de printisor tocmai acum, cand esti sarbatorit, sau erai prea preocupat sa casti gura la noua ta tarfulita? Oh, si ce pacat ca nu-i in stare decat dea cativa pumni, ca altfel as fi presupus ca asta e momentul perfect pentru razbunare, dar ceva-mi zice ca atata lipsa de creier n-are cum mama dracu' sa produca o asemenea minune. Cat despre voi, am continuat, aducandu-mi privirea asupra potaiei din Dantalion si elfului din Cimeris, voi ce mama dracu' faceti aici? Io am zis ca nenorocitul ala de Drangelius e o alegere proasta, dar cu voi, ca sefi, prostia si incompetenta atinge cote alarmante! Cum ati putea voi sa va numiti sefi?
Nu m-am oprit. Avand in vedere cat de vinovati erau toti, tineam neaparat sa-i fac sa se simta mizerabil, intocmai cum si erau. Pentru ca vina era a tuturor, fara exceptie, impartita in mod egal. Si nu, n-am incetat sa-mi arat nemultumirea nici cand am facut contact vizual cu cele doua demonite pe care si asa nu le suportam deloc.
- Si voi doua, nesabuite ce sunteti, v-ati facut garzi de corp pentru dobitocul asta mic si brusc nu mai vedeti nimic in jur? Va dati asa mari, dar n-aveti pic de creier, ca tot ce faceti e sa impartiti pumni toata ziua. Iar cand e, in sfarsit, cazul, nu face niciuna nimic. Dar absolut nimic, ca voi s-asa nu sunteti in stare si sunteti amandoua aici degeaba.
Trebuiau sa afle cat de tare au gresit si sa-si regrete greseala comisa. Si nici n-am dat prea multa importanta incercarii proaste a Katrinei de a interveni, fixandu-ma deja cu privirea. Ca, la putin timp dupa, s-a gasit si marele briliant al Cimerisului sa o opreasca si sa deschida gura, impaciuitor.
- Aleerah, a fost pusa o bariera si nimeni n-a putut observa ce se intampla...
- Taci, a fost momentul in care m-am rastit mai tare, iar palma mea a facut contact imediat cu obrazul lui, privindu-l acid. Caci pe el aveam atatia nervi cum nu aveam pe niciunul. Cum indraznesti tu sa deschizi gura in fata mea? Cum indraznesti sa gasesti scuze cand tu nici macar nu esti in stare sa-ti stapanesti nenorocita? am adaugat, observand cum privirea lui se ciocni in mod violent de podea, abtinandu-se ca nici macar sa nu maraie vreun cuvant. Si unde mama dracului e potaia aia mica? Unde naiba s-a gasit sa dispara tocmai acum cu nenorocitul de Mako? Si cum sa faceti voi ceva cum trebuie cand sunteti atat de multi si de prosti? Lasati toate idioatele sa se integreze printre voi, fara ca macar sa stiti pe ce lume va aflati! Haideti sa ne distram cu totii ca fraierii si sa uitam ca ne credem atat de destepti. Nu-i asa, capete seci?
Liniste. Puteam auzi linistea totala adusa de ecoul vorbelor mele, dar nimic mai mult. Niciunul nu mai indraznise sa spuna absolut nimic, iar nervii mei continuau sa arda, fara sa bata in retragere vreo clipa. Caci nu era persoana care ar fi meritat sa scape de reprosurile mele.
- Si tu esti mare si batran degeaba, am mai rupt odata tacerea pentru a striga, de data aceasta, la Levhian. Tu ce naiba pazesti? Faci pe maimutoiul si te distrezi de-a magia cu toti dobitocii astia, dar mai mult de atata stii? Mor elevii sub ochii tai, iar tu nu faci nimic pentru ca nu esti in stare! Si tare as vrea sa stiu, care dracu'  isi e tie scuza? Chiar vreau sa aud, sa stiu, sa pricep, care mama dracu' a fost scuza ta! Zi-mi si mie care e motivul pentru care tu n-ai miscat niciun deget si ai fost atat de chior, in timp ce fratele meu murea, in chinuri, exact in aceeasi incapere cu tine!



Ultima editare efectuata de catre Angelyne Paranoir in Mar Apr 17, 2018 9:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Ian 05, 2018 1:08 am

[center][i]Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 THrXEca
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2xgDZkf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 QRlCbIm Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VbRBNZa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DHc79xf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 XnrkdYk
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PQm1WjS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 WwmD5KN Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 JbzfgmO Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 U58RAe9 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PCtKtJT Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UWLbKzI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 6zukKEb

Poate că nu era chiar cea mai indicată alegere, dar îmi îngăduisem să mă distrez, și mai ales la insistențele lui Nyxis, căci primul meu gând fusese că nu era traba mea să stau pe capul lor. Dar elful fusese atât de încântat de prezența mea că nici nu se gândise să fiu prezent aici, și chiar nu regretam, căci mă antrenasem în câteva discuții tare interesante și cum pentru mine vârsta nu era decât un element derizoriu, nu aveam nicio treabă.
De fapt, chiar îmi așteptam rândul la joc și ignoram pe cât posibil toate sursele de energie negativă, cu toate că începusem să fiu mai precaut de cum intraseră în cameră încă alte două persoane despre care știam clar că sunt exact Saya și Cadence Drangelius, despre care numai Gallandrius părea să fie entuziasmat, căci din câte discuții și reacții am prins, vrăjitorul nu era în niciun caz favoritul celor de aici. Și, sincer să fiu, nici mie nu-mi prea transmitea multe lucruri bune. Avea o anume aroganță și siguranță greșită din toate punctele de vedere, iar pe lângă un chip plăcut, nu vedeam nimic frumos în tot ceea ce îl reprezenta. Înțelesesem însă că ar fi genial și că a trecut prin multe, că și-a spălat singur numele familiei și toate acele merite pe care bătrânul meu amic ce îl prețuia foarte mult i le dezvăluise. Iar tocmai asta mă îngrijora pe mine, căci dintr-o singură privire l-am văzut destul de veșted încât să vreau să-l urmăresc cu privirea, ca să mă asigur că nu face nimic rău aici. Și nici că eram singurul impacientat de prezența sa, căci Rhain fusese primul care să spargă tensiunea din aer, arătându-și indignarea, fără niciun folos, ba chiar având de plătit mai apoi, căci demonița era neiertătoare. Am făcut deci ce era mai înțelept, și am ales să o supraveghez de la distanță, fiind însă ocupat cu restabilirea atmosferei de dinainte, căci nu aveam de gând să las evenimentul să creeze vâlvă. Și așa și a fost, probabil toată lumea fiind deja obișnuită cu indignările Sayei.
A fost însă tare confuz faptul că s-a așezat chiar lângă Drahyan, iar după ce mie îmi fusese explicat în amănunt evenimentul de la venire, mi-era clar că nu avea să iasă nimic bun. Am rămas privind cu un ochi la cei doi și cu unul către Morgianna, care mă ținea de vorbă tare veselă, fără să se depărteze însă de Katrina, personaj pe care chiar nu mă așteptasem să-l văd aici, deși mă bucuram că revenise și părea tare fericită în compania iubitei sale.
Fusesem atet chiar și când Drangelius părăsise camera, deși nimeni altcineva nu părea să observe. Însă eu aveam o senzație tare neplăcută și aveam impresia constantă că ceva avea să se întâmple, motiv pentru care țineam să fiu cu ochii în patru. Însă mă simțeam agitat dintr-un motiv anume, și-mi era greu să cred că fix asta este realitatea.
Încetasem chiar să discut cu demonița, ridicându-mă brusc, folosind reumplerea paharului acum gol ca să pot să mă apropii de canapeaua pe care până acum câteva momente numai vrăjitorul gol stătea, fiind acum însoțit de Saya. Pur și simplu, nu vedeam nimic, însă aveam impresia că nu-i chiar așa, și oricât de tare mi-ar displăcea să fiu lipsit de tact și maniere, mi-am permis să trag cu urechea la ceea ce discutau, sperând că măcar așa voi depista ceea ce mă făcea să mă îngrijorez, fără succes însă, căci cei doi păreau să se înțeleagă foarte bine. Iar nu că aș fi eu vreun paranoic, dar asta îmi pare atipic rău, și nu știu ce să cred despre asta. Mai rău e că știam că dacă avea să se întâmple ceva, probabil n-o să fie sub ochii mei, așa că, oftând lung, mi-am reluat locul de mai devreme, fără să îi scap totuși din ochi, încă sperând că voi avea eu ocazia să fiu pe fază. Poate nici măcar nu avea să fie nimic, și doar eram eu prea alarmat, căci îmi făceam idei false. Așa că am putut și să respir liniștit când cea pe care o suspectam ieșise din cameră, iar nimic nu părea nimic.
Sentimentul meu amenințător de dezastru nu se pierduse încă, însă, și chiar mă întrebam ce ar putea fi acum, căci în continuare, mi se părea ceva tare greșit la imaginea de ansamplu, de parcă o piesă a puzzle-ului ar fi fost pusă greșit, destul cât să perturbe toată armonia tipică. Efectiv, aveam impresia că ceva nu se potrivește în context.
Apoi s-a deschis ușa brusc, și dintr-o dată părea să mă fi trezit într-un total alt moment, iar căci odată cu intrarea Seraphinei și a amicei sale, se spulberase una dintre cele mai bine făcute vrăji iluzorii pe care le simțisem pe propria-mi piele până acum. Nu-mi luase mai mult de o secundă să înțeleg ce se întâmplase, însă cel ce pusese bariera era încă un element incert, căci ar fi putut fi oricare dintre Saya și Cadence. Mă îndoiam însă să fi fost cel din urmă, căci era un farmec mult prea complicat chiar și pentru cei mai puternici și experimetați vrăjitori, și e mult mai logic să vină de la un demon.
Însă asta nu mai conta acum, căci întârziat cu câteva secunde zărisem trupul tânărului blond zăcând pe podea, însângerat și tăvălit în cioburi, în compania demoniței revenitr chiar acum și a surorii sale.
M-am alăturat, deci, lor, vrând poate să dau o mână de ajutor, deși eram conștient că nici măcar nu era nevoie, prezentă fiind Seraphina, ale cărei puteri erau oricum superioare. Și nici n-am fost primit exemplar, deși era de așteptat. În ochii lor, noi toți cei de aici fusesem doar niște martori ignoranți, prea atenți la propriul sine ca să mai putem privi în stânga ori dreapta. Nici că le-aș fi învinovățit, motiv pentru care am stat pe bară, fără să mai intervin, așteptând să se întâmple în sfârșit ceva, iar după nu mult timp, Drahyan începuse să-și revină. Și cu el, și nervii celei ce-i era geamănă erau mai pregătiți să se reverse.
El a fost prima victimă. Am stat mut, atent la cum aveau să degenereze lucrurile. Cumva, îi dădeam dreptate, lăsând-o să se descarce. Undeva a lipsit ceva, deși n-a ținut de niciunul dintre noi.
Era nervoasă, și se revărsau cascade de insulte și explozii de înjurii, aruncate fără milă, către toată lumea. Se vedea că era gata să dea cu oricare dintre noi de pământ, și chiar ar fi făcut-o, iar cel mai înțelept era să nu o întrerupi, căci nu avea să asculte, oricum.
Totuși, nu îmi plăcea ce se întâmpla, și nici nu eram de acord să pună pe orice vinovat fără vină la pământ, fără să fie conștientă de nimic din ceea ce s-a întâmplat.
Îmi așteptam rândul, știind că probabil pentru ea eu aș fi inculpatul principat, iar eu voi fi lăsat la urmă, ca să-mi ispășesc singur pedeapsa. Însă nu aveam asta să se întâmple, și nici nu putea ea să mă țină în frâu, căci este, până la urmă, doar o copilă prea speriată că și-ar fi putut pierde fratele. Dacă avea însă să înțeleagă, este altă treabă, însă așa ar da pur și simplu de imaturitate și ar rămâne puerilă și penibilă, incapabilă să accepte nimic altceva în afara propriei furii.
- Oprește-te, Aleerah, i-am cerut, sever, însă calm, intrat în rolul omului responsabil care sunt. Eu accept multe, dar nu și să fiu târât atât eu cât și o mână de alți nevinovați prin noroi doar pentru că tu te grăbești să sari la concluzii și ai tras o sperietură, vorbeam acum mai acid, fixând-o rece. Bănuiesc că ai învățat până acum destul despre bariere, și știi ce sunt și în ce moduri pot funcționa, deci nu-i cazul să cauți imbecilii din poveste, pentru că și tu dacă ai fi fost aici ai fi stat tot cu mâinile în sân, fără să știi ce se întâmplă, pentru că ai fi fost și tu afectată, deci, după judecata ta de copilă, ar trebui acum să-ți torni și ție singură șirul de cuvinte jignitoare. Tu de ce nu ai fost aici, de exemplu? am făcut o pauză, cât să-mi dreg vocea. Acum, tu ar trebui să-i fi recunoscătoare Seraphinei că a intrat la timp și a rupt și vraja și a avut și prezența de spirit să-l vindece imediat, pentru că altfel poate tu acum te-ai fi distrat cu o iluzie lângă tine, fără să bănuiești că el suferă chiar lângă tine, explicat clar și concis, destul de încruntat cât să se înțeleagă că asta era o discuție serioasă și aveam și eu un rol aici. Acum însă momentul este consumat, și te invit pe tine să ai grijă de acum în colo când să nu fie lumea o gloată de idioți, mi-am finalizat în cele din urmă discursul, luându-mi privirea de la ea, și căutând să văd unde se afla fratele său, de care aveam toate motivele să fiu îngrijorat.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Vin Mar 23, 2018 8:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Ian 05, 2018 4:39 am


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 NaYeSuF
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 J3UnEjW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UiiiBfA Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UUtu5vm
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1GSNKMI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 KyrJaEx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Gx6VtfL Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 GdN6hhW
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 TpItjZA

Nu stiam cum s-a ajuns la un asemenea dezastru. Era de nedescris ceea ce se intampla si probabil ca totul ar fi decurs normal, daca Saya m-ar fi luat pe mine in seama si nu pe noul ei camarad. eram absolut sigur. El era de vina si nimeni nu ma putea face sa-mi schimb banuielile. Nu vedeam nimic bun in nenorocitul ala arogant si vedeam si eu cum incerca sa se agate de Saya doar pentru ca era mult prea puternica, iar asta ii croia el lui drum liber catre orice nenorocire ar fi vrut sa faca. Cu ea alaturi, nimeni nu-l putea atinge, iar nemernicul stia deja asta. Juca murdar, iar Saya persoane ca el si cauta, doar din simplu amuzament. O cunosteam mai bine ca oricine. Si putea sora lui Astaroth sa ma plesneasca cat vrea, ca asa cum garanta ea pentru nevinovatia fratelui ei, puteam si eu sa fac acelasi lucru pentru a mea.
Totul se intampla prea repede, iar vorbele ei erau atat de grele incat nici nu apucam sa le procesez cum trebuie. Sirul de reprosuri tot continua si nu se mai oprea. Nici macar nu stiam pe cine era mai suparata pana sa aud raceala din vorbele adresate tocmai lui Levhian. Iar cand l-am auzit si pe el, dandu-i replica, am inghitit in sec. Dar doar pentru ca am putut observa la scurt timp dupa si expresia vrajitoarei, care era foc si para. Iar ceea ce auzise nu a reusit decat sa ii aplifice si mai tare furia.
- Ia mai scuteste-ma, scuipa blonda cuvintele, nemaipomenit de dezgustata. N-am sa ma justific eu in fata ta, la fel cum nici tu nu esti in stare s-o faci. Si nu-mi vorbi mie de sus, de parca chiar ai avea situatia sub control, ca pe mine nu ma pacalesti jucandu-ti rolul de responsabil de care stim toti ca nu esti. Faptul e consumat, iar tu nici macar in momentul actual nu stii ce dracu' te-a lovit. Priveste-ti fratele murind si abia apoi sa indraznesti sa-mi spui mie sa ma calmez, i-a mai spus inainte de a-si tintui fratele cu privire, acum prins de un brat si tarat afara, cu tot cu ea si Seraphina.
Imediat ce-am auzit usa trantita, am oftat zgomotos si am intors spatele directiei in care au luat-o ei, fiind acum lovit de tot felul de ganduri. Stiam ca Saya n-a vrut decat sa se distreze. Ar fi fost prea usor sa-l omoare si ar fi putut s-o faca oricand. Nu avea nevoie de o bariera. Ei nu ii pasa de asta. Nu-i pasa daca era privita sau nu. Era mult prea indepartate de ratiune si de orice ar fi fost moral ca sa poata lua moartea lui Drahyan in serios. Pe ea nu o interesau martorii oculari. Daca ar fi vrut pur si simplu sa-l ucida, ar fi facut-o, chiar aici,in vazul tuturor si nimeni nu ar fi putut-o opri. In plus, nu era stilul ei sa lase lucrurile asa. Ei ii placea sa se joace cu victimele ei. Iar in Drahyan simtea mereu acea aura trista de care ea era atat de fascinata. Se hranea cu suferinta celorlalti si n-ar fi renuntat ea la asa ceva atat de usor.
"Cum indraznesti sa gasesti scuze cand tu nici macar nu esti in stare sa-ti stapanesti nenorocita?"
Cuvintele astea tot zbierau in capul meu si nu-mi dadeau pace. Era adevarat. Nu o puteam controla pe Saya. Nimeni nu putea. Insa cum se facea ca ma simteam vinovat pentru asta? Nu era prima data si garantam ca nici ultima, cand Saya ii facea pe altii sa sufere din pura placere, dar eu eram cel lucid. Eu trebuia sa fiu atent si sa incerc sa o conving, nu sa o las sa faca ce vrea si sa se ajunga aici. Stiam prea bine ca nu trebuia sa arunc vina asupra mea, dar nu puteam sa nu ma las doborat de vina in astfel de momente. Caci poate ca nu-l sufeream pe Astaroth mai deloc, nu-l placeam si nici nu-l voiamprin preajma mea. Insa asta nu insemna ca mi-l doream mort. Si, cu atat mai mult, nu voiam sa fiu martor la propria lui moarte. Mai ales ca il vazusem acolo, sangerand... Era atat de slabit si de lipsit de viata... Nu-mi doream sa mai vad pe nimeni in halul asta datorita Sayei. Nici macar unul ca Astaroth nu merita asa ceva.
Totusi, observasem ceva ciudat in privirea lui pe tot parcursul discutiei. Era de parca ceva l-ar fi nemultumit profund. De parca ar fi fost furios, din simplul fapt ca era in viata. Asta-mi dadea dreptul sa cred ca Astaroth isi dorea intr-o oarecare masura moartea si poate ca doar Saya l-ar fi putut ajuta. Nu aveam dreptul in totalitate sa cred asta, dar adevarul era ca nu l-am vazut niciodata pe copilul ala fericit. Nici macar zambind. Parea intotdeauna nefericit, de parca toata presiunea si agonia ar fi atarnat pe umerii lui. De parca ar fi fost supus unor chinuri groaznice, de care nimeni nu stia. Iar in ochii aia reci si plini de rautate nu citeam niciodata ceva ce ar trebui sa arate macar a simpatie, sau poate placere pentru anumite lucruri. Nu, niciodata. Iar asta era ingrijorator, chiar si pentru Astaroth. Dar, din nou, asta nu era stilul Sayei. Puteam garanta ca ar fi fost de acord sa-i curme suferinta, atrasa de tristetea si durerea pe care ea n-a mai simtit-o de mult. Doar ca nu voiam sa cred ca existau si persoane care chiar isi doresc sa moara si nu mai gasesc niciun alt motivpentru care sa lupte pentru viata lor. Insa Aleera a folosit cuvintele astea si am auzit-o foarte clar atunci cand le-a pronuntat. Era furioasa pe propriul frate, caci ea era sigura ca el nici n-a incercat sa se opuna.
Confuz si mult prea afectat de cele intamplate, pentru a ma mai intoarce la activitatea de grup, am ales sa ma asez intr-un loc mai retras al camerei, cu un pahar pe jumatate plin. Refletam de unul singur asupra a ceea ce am vazut si incercam din rasputeri sa iau totul in considerare pentru a realiza ce naiba se intampla. Si n-aveam sa iau o pauza, chit ca il citisem din priviri pe Isidius, care parca si era deja pe cale sa-mi zica sa incetez cu asta. Dar nu era atat de usor. Niciodata nu era si niciodata nu avea sa fie.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Ian 05, 2018 10:31 pm

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 THrXEca
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2xgDZkf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 QRlCbIm Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VbRBNZa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DHc79xf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 XnrkdYk
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PQm1WjS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 WwmD5KN Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 JbzfgmO Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 U58RAe9 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PCtKtJT Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UWLbKzI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 6zukKEb

Desigur, nu mă așteptam să înțeleagă. Voiam să mă pun în pielea ei, căci știu că aș fi înțeles-o prea bine, dar pur și simplu toată furia aceea fusese de mult înghițită de un șir de catastrofe pe lângă care tot evenimentul ăsta în care toți scăpaseră cu viață părea chiar fericit. Ajunsesem și să cred că sunt în punctul în care am reușit să-mi blochez impulsurile și sentimentele, însă nu era deloc așa. Deși nu dorisem, reproșul ei din urmă mă pusese pe gânduri, și pentru câteva secunde fusesem sigur că expresia mi se întunecase drastic, căci ceea ce nu știe ea este că eu unul chiar văzusem destule ființe dragi stingându-se înaintea ochilor mei, mai incapail să fac ceva decât fusese oricine aici. Și, ce-i drept, urmărit fiind de amintiri întunecate, nu pot să nu mă întristez când îmi apar în minte cgipuri de mult pierdute și voci atât de iubite. Nu sunt, însă, tipul emoțional, și nici nu-i cazul să-mi amintesc de cicatricile pe care anumite momente le-ar fi lăsat asupra inimii mele, căci imortalitatea mi-ar deveni propriul călău în ritmul ăsta. Nefiind înzestrat cu asta, a trebuit să învăț privind cât de fragilă poate fi o viață, și acum nu mai pot decât să caut în zadar fantomele unor timpuri deja apuse.
M-am adunat cât se putea de rapid. De fapt, în ochii celor din jur, nu se întâmplase nimic, dar eu simțisem nevoia să-mi amitesc de asta și dintr-o dată mă simțeam mai bătrân ca niciodată, înconjurat numai de spirite tinere, fiecare cu povestea și trauma sa. Știam oricum bine că în lumea asta nimeni nu-i bine.
Nici nu mai fusese nevoie să intervin către Aleerah și nici nu ar fi fost cazul, căci mult mai bine pentru toată lumea fusese faptul că vrăjitoarea alesese să se retragă, alături de fratele ei și Seraphina. Avea acum toată lumea răgaz să se liniștească, iar dacă majoritatea nu erau dispuși să se relaxeze direct, văzusem discuțiile repornind cu timiditate, deși era clar că subiectele fuseseră total schimbate.
Numai Rhain rămăsese melancolic într-un colț, iar la cât de apropiat înțelegeam că ar fi fost de Saya, nici nu mă mira cât de afectat era de tot. Asta avea să fie o alegere riscantă, din moment ce ultima dată când am vrut să-l consolez văzându-l nemulțumit nu se arătase deloc cooperant, dar mi-am croit drum până la el, luând un loc chiar lângă. Mă așteptam totuși să se împotrivească, dar eu chiar îmi doream să discut cu băiatul ăsta. Văzusem eu ceva atipic în privirea lui, și aveam senzația că era ceva cu felul în care ținea el să care toată responsabilitatea nu tocmai vital pentru el, mai ales în astfel de momente.
- Nu te alături celorlalți? l-am întrebat calm, cu sprânceana ridicată, sperând la un răspuns nu prea ostil.


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Vin Mar 23, 2018 8:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Ian 05, 2018 11:30 pm


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 NaYeSuF
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 J3UnEjW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UiiiBfA Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UUtu5vm
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1GSNKMI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 KyrJaEx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Gx6VtfL Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 GdN6hhW
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 TpItjZA

În mod normal, la vederea imaginii vrăjitorului, dând din gura și, în mod evident, adresandu-se tocmai mie, primele lucruri care mi-au fi trecut prin cap ar fi fost: "Ce mai vrea și ăsta?" si "De ce mama dracu' nu s-a carat inca?". Însă, de data aceasta, eram mult prea tulburat ca sa ii dau atenție. Și parca ma întunecam la fata numai când apărea, în mod subit, în fata mea. Doar ca reacția mea n-a constat decât într-un oftat, atintindu-mi privirea în partea opusa lui. Încercam sa ma mențin calm, ca sa nu-mi explodeze capul, dar cu el aici, pe capul meu, nici ca mai aveam mult.
- Nu chiar, i-am răspuns posomorât și lipsit de orice chef de vorba.
Nu țineam neapărat sa-l fac pe el sa se simtă oribil, căci nu asta urmăream eu. Nu era treaba mea. Însă nu voiam sa am de-a face cu el. Nu puteam sa îl privesc ca pe restul, căci de fiecare data când ma uitam la el, îmi priveam un superior și nimic mai mult.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeSam Ian 06, 2018 1:21 am

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 THrXEca
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2xgDZkf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 QRlCbIm Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VbRBNZa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DHc79xf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 XnrkdYk
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PQm1WjS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 WwmD5KN Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 JbzfgmO Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 U58RAe9 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PCtKtJT Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UWLbKzI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 6zukKEb

Îl vedeam rigid, dar nu destul de hotărât ca să se arate deranjat cu adevărat de prezența mea, deși mi-era destul de clar că-l stingheream și nu că asta ar fi fost inteția mea, dar va trebui să se obișnuiască cu prezența mea prin zonă, pentru că eu am fost pus aici să fac puține lucruri și clar aveam să mă plictisesc fără ceva mai interesat de făcut, mai ales că grupulețul lor avea ceva personaje tare interesante și dragi mie, iar alții pe care pur și simplu voiam să-i veghez din umbră, din propriile mele motive.
- Și asta din ce motiv? m-am arătat interesat în continuare, în timp ce sorbeam calm din paharul pe care îl adusesem cu mine.
Eram chiar curios de ce avea să-mi spună în continuare, iar eu îi analizam reacțiile în același timp, intrigat de comportamentul său de până acum. Era destul de clar că băiatul nu era deloc în regulă, deși nu eram în totalitate sigur de lucrul ce-l marcase așa tare. Puteam doar să intuiesc, dar nu-i treaba mea să sap acum în mintea sa, și nici asta nu doresc. Eu am în gând doar să verific cum se simte, căci nu-i deloc într-o formă prea bună.  


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Vin Mar 23, 2018 8:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeSam Ian 06, 2018 1:31 am


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 NaYeSuF
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 J3UnEjW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UiiiBfA Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UUtu5vm
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1GSNKMI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 KyrJaEx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Gx6VtfL Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 GdN6hhW
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 TpItjZA

Bine, întrebarea ma lovise destul de puternic și-am ezitat, pentru o clipa. Și asta doar pentru ca am crezut ca era în deajuns de evident încât sa nu se pună sa ma întrebe.
- N-am chef de distracție, i-am răspuns cu răceala, încercând sa nu dau de înțeles ca as fi prea afectat de situație. Încercam sa păstrez aparentele și sa par indiferent, măcar cat sa se convingă și sa ma lase în pace. Nu voiam sa dau explicații și habar n-avea ca simpla lui prezenta făcea ca asta sa para un interogatoriu frustrant. Ori eu nu voiam decât sa fiu ignorat, aveam doar să-mi revin și singur. Și n-aveam nimic. Dar nu puteam permite ca asa ceva sa se întâmple din nou.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeSam Ian 06, 2018 1:43 am

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 THrXEca
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2xgDZkf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 QRlCbIm Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VbRBNZa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DHc79xf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 XnrkdYk
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PQm1WjS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 WwmD5KN Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 JbzfgmO Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 U58RAe9 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PCtKtJT Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UWLbKzI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 6zukKEb

Nu-i ca și cum ar fi dat vreun răspuns la care să nu ma fi așteptat, însă am stat o clipa sa mă gândesc, analizandu-i atent expresia facială. Vedeam atatea griji brăzdându-i chipul tânăr si elegant, că ma simțeam până si eu mai ingreuna de responsabilități si vină numai privindu-l. Avea el aerul lui om matur si trecut prin viata, luptandu-se acerb cu un adolescent rebel si plin de vise mărețe, iar asta era rar intalnit.
- Asta-i de înțeles, i-am vorbit in acelasi mod va pana acum, oftând. Dar nu-i cazul sa te consumi acum.
Ori cel putin eu astfel vedeam. Faptul era consumat pana la urma, iar timpul rămâne ireversibil.
 


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Vin Mar 23, 2018 8:53 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Angelyne Paranoir
Moderator
Moderator
Angelyne Paranoir


Mesaje : 242
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 26
Localizare : Mirkwood

Personaje
Nume întreg: Drahyan-Leander Astaroth
Vârstă: 18 ani
Rasă: Om - vrajitor pur-sange

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeSam Ian 06, 2018 1:53 am


Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 NaYeSuF
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 J3UnEjW Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UiiiBfA Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UUtu5vm
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 1GSNKMI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 KyrJaEx Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Gx6VtfL Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 GdN6hhW
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 TpItjZA

Nu aveam cum sa neg asta, dar nu puteam sa nu ma consum. Era absolut imposibil sa stau și revin la discuțiile mele anterioare cu Isidius, de parca nimic nu s-ar fi întâmplat.
- Nu ma consum. Doar stau aici și încerc sa ma gândesc cum sa nu mai moara nimeni, în timp ce restul își vad de treaba, am rezumat, din tonul meu reieșind faptul ca eram chiar mai rigid acum.
Pur și simplu priveam într-un punct imaginar al peretelui din fata mea, încruntat, în timp ce strângeam paharul în mana. Știam asigur ca în felul asta nici măcar nu mai aveam sa apuc sa dorm, darămite sa încerc sa ma distrez. Căci orice as face, n-as mai fi putut reveni la starea de mai devreme. Îmi era imposibil.

Sus In jos
Elianne Deville
Administrator
Administrator
Elianne Deville


Mesaje : 245
Data de înscriere : 17/10/2017
Varsta : 23
Localizare : Hogwarts

Personaje
Nume întreg: Seraphina
Vârstă: 18 ani
Rasă: Demon

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitimeSam Ian 06, 2018 2:07 am

Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 THrXEca
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 2xgDZkf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 QRlCbIm Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 VbRBNZa Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 DHc79xf Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 XnrkdYk
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PQm1WjS
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 WwmD5KN Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 JbzfgmO Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 U58RAe9 Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 PCtKtJT Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 UWLbKzI
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 6zukKEb

- N-are rost, l-am anuntat din prima, degajat.
Nu ca ar fi avut vreun sens sa-i explic, din moment ce era clar că el voia sa fie cel care ar putea rezolva totul, dar eu stiam clar ca nu merge asa.
Iar din ce vazusem, era clar ca ar fi fost peste puterea oricui de a face ceva. Fusese totul bine pus la punct si numai Seraphina iesise din ecuație, insa când s-a intamplat totul ea nici nu era prezenta. In plus, ma îndoiesc ca ar fi urmarit Saya neaparat uciderea lui Drahyan, caci din cate am auzit, probabil ar fi facut asta direct si fara metode atat de marsave. Deci ce voia de fapt de la el? Sa se distreze, bănuiesc.
- Nu-i treaba ta da te ingrijesti de asta, am mai adugat, mutandu-mi pentru cateva secunde atentia asupra paharului din mana mea. Si nici nu are nimeni ce face daca e sa fie ceva.
 


Ultima editare efectuata de catre Elianne Deville in Vin Mar 23, 2018 8:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://iamlordvoldemort.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ    Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ  - Pagina 7 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Hᴇʟʟᴄʀᴀғᴛ: ᴰᵃᶰᶜᵉ ᵒᶠ ᵈᵉᵃᵗʰ
Sus 
Pagina 7 din 18Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funeral of hearts :: Role Play Game :: Role Play Game-
Mergi direct la: